Krzysztof Piątek z dubletem, Zlatan Ibrahimović z golem w debiucie. Zobacz bramki (wideo)

AC Milan w towarzyskim meczu rozgromił Rhodense 9:0. Wśród strzelców znaleźli się Krzysztof Piątek i Zlatan Ibrahimović, dla którego było to pierwsze spotkanie w nowych barwach.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek zdobywa gola w meczu AC Milan - Rhodense Twitter / AC Milan / Krzysztof Piątek zdobywa gola w meczu AC Milan - Rhodense
W mediach społecznościowych AC Milan znalazły się bramki z piątkowego sparingu z 5-ligowym klubem Rhodense. Dla mediolańczyków był to prawdziwy strzelecki trening - wygrali 9:0, a trener Stefano Pioli w każdej z połów sprawdził inną jedenastkę (więcej o spotkaniu TUTAJ).

Od początku zagrał Zlatan Ibrahimović, który w nieoficjalnym debiucie zdobył gola i zaliczył asystę. Po przerwie za Szweda na środku ataku wystąpił Krzysztof Piątek. Polak ustrzelił dublet.

Zobacz wszystkie gole z meczu AC Milan - Rhodense. Bramka Ibrahimovicia od 0:33, trafienia Piątka od 1:22 i 1:39:

Ibrahimović do siatki trafił po strzale z kilku metrów. Z kolei Piątek przy pierwszym golu bardzo ładnie zabrał się z piłką i po rajdzie uderzył obok golkipera. Swój dorobek Polak poprawił po celnej główce.

W obu połowach AC Milan grał systemem 4-3-3. Wciąż nie wiadomo, czy trener Pioli w pierwszym oficjalnym spotkaniu w tym roku postawi na szpicy na Ibrahimovicia czy Piątka. Domowy mecz z Sampdorią odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto powinien wystąpić w podstawowym składzie Milanu w meczu z Sampdorią?