Transfery. PKO Ekstraklasa. Rośnie moc w ataku ŁKS-u. Samuel Corral zagra w Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / lkslodz.pl / Na zdjęciu: Samuel Corral
Materiały prasowe / lkslodz.pl / Na zdjęciu: Samuel Corral
zdjęcie autora artykułu

To kolejny transfer z nastawieniem na ofensywę. Jeden z czołowych zawodników Segunda Division B Samuel Corral podpisał dwuipółroczny kontrakt z ŁKS-em Łódź. To czwarty piłkarz pozyskany przez beniaminka tej zimy.

27-letni piłkarz strzelił dla CF Talavera de la Reina sześć bramek w siedemnastu spotkaniach. Wcześniej występował w El Ejido, z którym zanotował dwa awanse z rzędu, w tym do Segunda Division B (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii). Teraz podpisał kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym.

Czytaj też: Piotr Pyrdoł blisko Legii Warszawa

Umowa z piłkarzem pochodzącym z Alicún de Ortega nieopodal Grenady obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Hiszpan jest czwartym nowym piłkarzem sprowadzonym do Łodzi podczas zimowej przerwy. Wcześniej ŁKS zasilili Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski Jakub Wróbel. Ten ostatni może się okazać rywalem Samuela Corrala o miejsce w składzie.

Tymczasem po trzech i pół roku gry w biało-czerwono-białych barwach Rycerzy Wiosny opuszcza Jewhen Radionow, którego kibice ŁKS-u pokochali za charakter, walkę, ale przede wszystkim bramki zdobywane w III i II lidze, które pomogły drużynie w wywalczaniu kolejnych awansów. Ukrainiec ma przenieść się do Stali Rzeszów.

Zobacz plan sparingów ŁKS-u

Według informacji płynących z klubu, możliwe jest również pożegnanie m.in. Patryka Bryły i Rafała Kujawy. Pierwszy trening ełkaesiaków czeka już 6 stycznia. Dwa dni później przewidziane są testy wydolnościowe, a 11 stycznia zespół uda się do tureckiego Side na trzydniowe zgrupowanie.

ZOBACZ WIDEO: Ibrahimović wraca do Milanu! Co dalej z Krzysztofem Piątkiem? "Niech nigdzie się nie wybiera"

Źródło artykułu: