La Liga. Zinedine Zidane pod wrażeniem swojego bramkarza. "Jest najlepszy na świecie"

Thibaut Courtois okazał się bohaterem meczu Realu Madryt z Getafe (3:0). Reprezentant Belgii od wielu tygodni jest w świetnej formie.

Jakub Artych
Thibaut Courtois Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Thibaut Courtois

Punktem zwrotnym w grze Thibaut Courtois okazał się październik. Od spotkania z Realem Mallorca (0:1), Courtois przepuścił tylko dwie gole. Pod koniec 2019 roku zanotował świetną serię 535 minut bez puszczonej bramki. - Jest najlepszym bramkarzem na świecie. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - podkreśla trener Zinedine Zidane.

Dzięki reprezentantowi Belgii, cała obrona Los Blancos spisuje się znakomicie. W trwającym sezonie Real stracił tylko 12 bramek (9 goli Courtois, a 3 jego zmiennik Areola). Jak podkreśla dziennik "AS", to najlepszy rezultat drużyny od sezonu 1987/1988.

27-latek po raz kolejny stanął na wysokości zadania w sobotnim meczu z Getafe. Jego świetne parady uchroniły Królewskich od straty bramek. Ostatecznie Los Blancos wygrali to spotkanie 3:0 (zobacz relację).

- Uratował nas 2-3 razy w pierwszej połowie. Jego występ był decydujący. Thibaut to ważny zawodnik naszej ekipy i to pokazuje, ale nie tylko w tym meczu. Udowadnia to od dawna i cieszę się z jego formy - dodaje Francuz.

Real Madryt na półmetku rozgrywek w Hiszpanii zajmuje drugie miejsce, mając tyle samo punktów do pierwsza FC Barcelona (40).

Czy Thibaut Courtois jest obecnie najlepszym bramkarzem na świecie?