La Liga: potknięcie Realu Sociedad, Celta Vigo opuściła strefę spadkową

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: radość piłkarzy Villarreal
PAP/EPA / / Na zdjęciu: radość piłkarzy Villarreal

Real Sociedad nie przybliżył się do czwartej Sevilli i przegrał 1:2 z Villarrealem. Od strefy spadkowej odbija się Celta Vigo.

Cztery punkty traci Real Sociedad do czwartej Sevilli. Baskowie mogli wykorzystać piątkowy remis Andaluzyjczyków i przybliżyć się do nich na punkt, ale nie zdołali pokonać Villarrealu, który ostatnio jest na fali. W niedzielę goście sprawili sensację, pokonali Sociedad i wygrali trzeci mecz z rzędu w lidze.

O triumfie drużyny Javiera Callejy przesądziły trafienia Manuela Triguerosa, który wykorzystał rzut karny po faulu Igora Zubeldii na Samuelu Chukwueze oraz Santiego Cazorli. Lider Villarrealu przejął przerzut Mario Gaspara na lewą stronę pola karnego i precyzyjnie uderzył na dalszy słupek. Piątym w tabeli Baskom nie wystarczyło trafienie Williana Jose z 22. minuty. Zmiany za to w strefie spadkowej. Z niej kosztem Majorki wydostała się Celta Vigo. Celestes zremisowali 1:1 z Osasuną Pampeluna i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu awansowali z 18. na 17. miejsce. A Real Mallorca tego samego dnia przegrał 0:1 z Granadą.

-> Carlo Ancelotti sięgnie po duże nazwisko? James Rodriguez łączony z Evertonem Trudne spotkanie ma za sobą Real Betis. Od początku sezonu klub nie potrafi regularnie wygrywać i w tabeli zajmuje dopiero 13. miejsce. W niedzielę zawodnicy Rubiego zremisowali 1:1 z Deportivo Alaves. Joaquin nie wykorzystał rzutu karnego, a 78. minucie czerwoną kartkę obejrzał Zouhair Feddal.

Wyniki niedzielnych meczów La Liga:

Granada CF - Real Mallorca 1:0 (1:0)

1:0 - Angel Montoro 24'

Real Sociedad - Villarreal CF 1:2 (1:0)

1:0 - Willian Jose 22' 1:1 - Manu Trigueros (rzut karny) 58' 1:2 - Santi Cazorla 72'

Deportivo Alaves - Real Betis 1:1 (1:0)

1:0 - Aleix Vidal 14' 1:1 - Emerson 55'

Czerwona kartka: Feddal (Betis) 78' /za faul/

W 55. minucie rzut karny zmarnował Joaquin (Betis).

Celta Vigo - Osasuna Pampeluna 1:1 (0:0)

1:0 - Santi Mina 75' 1:1 - Chimy Avila 83'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Real Sociedad skończy sezon w top 5 tabeli La Liga?