KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia ma problemy. Miasto wstrzymało finansowanie klubu

Prezydent Gdyni jest zaniepokojony sytuacją w Arce i wstrzymał finansowe wspieranie klubu. Wojciech Szczurek oczekuje od właścicieli "podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki".
Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Arki Gdynia Newspix / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia

Miasto jest jednym z głównych sponsorów Arki Gdynia. Tylko w zeszłym roku klub otrzymał od samorządu wsparcie w wysokości ponad 6 mln złotych. W zamian miasto utrzymuje tytuł "partnera strategicznego". Wojciech Szczurek poinformował jednak kibiców o wstrzymaniu finansowania.

Prezydent Gdyni wydał specjalny list, w którym tłumaczy taką decyzję. Szczurek jest niezadowolony z postępowania właściciela, Dominika Midaka, i od sierpnia nie dostrzega żadnego planu, który pozwoliłby ustabilizować sytuację w klubie.

Prezydent zapewnia, że jest to tylko tymczasowe działanie, a wsparcie będzie kontynuowane, gdy "sytuacja się unormuje".

ZOBACZ WIDEO: Kamil Kosowski komentuje sytuację Wisły Kraków. "Serce boli. Spadek z Ekstraklasy trzeba brać pod uwagę"

We wtorek, 14 stycznia, z pracy zrezygnował dotychczasowy prokurent Dariusz Schwarz, który administrował klubem po odejściu w połowie grudnia prezesa Grzegorza Stańczuka. Dzień później wypowiedzenie złożył również Przewodniczący Rady Nadzorczej, Andrzej Ryński.

List prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka, ws. klubu piłkarskiego (za gdynia.pl):

"Szanowni Kibice,
Drodzy Gdynianie!

Jak wielokrotnie podkreślałem: "Arka to Gdynia, Gdynia to Arka". W żółto-niebieskiej historii były chwile wspaniałe i te trudniejsze, jednak gdyński samorząd nieustannie wspierał Klub.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wyraziłem oczekiwanie, że większościowy udziałowiec spółki realizować będzie strategię długofalowego rozwoju naszej Arki. Minęły cztery miesiące, tymczasem w działaniach właściciela trudno dostrzec konsekwencję – brak jakiegokolwiek planu, mającego na celu ustabilizowanie sytuacji. Szczególnie alarmujące są informacje dotyczące stanu klubowych finansów. Złożone publicznie obietnice, nie zostały dotrzymane. Dopóki sytuacja nie zostanie unormowana, Miasto nie będzie wspierać finansowo Klubu. Oczekuję podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do zbilansowania budżetu spółki.

Historia udowadnia, że nierozsądne i krótkowzroczne działania dotyczące klubów z tradycjami, do których bez wątpienia zalicza się Arka, prowadzić mogą do katastrofalnych konsekwencji. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do takiej sytuacji.

Głęboko wierzę, że obecne problemy są przejściowe i niedługo będziemy mogli ponownie skupić się wyłącznie na sportowych emocjach związanych z występami żółto-niebieskich.

Arka Razem!"

Czytaj teżTransfery. PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia chce pożegnać sześciu piłkarzy. Tylko nieliczni dostaną nowe oferty

Czytaj teżTransfery. PKO Ekstraklasa. Arka Gdynia szuka pieniędzy na skutecznego Kameruńczyka. Liczby robią wrażenie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • wojak5036 Zgłoś komentarz
  Jestem kibicem Śląska i los Śledzi mam tak naprawdę głęboko wiecie gdzie ale...Panie " Rudy " Prezesiku PZPN- nu, gdzie są z "PANA" strony akcje ratowania klubu z
  Czytaj całość
  Gdyni na wszelkie sposoby tak jak Sharków? Nie ma i nie będzie. Ma Jaśnie Panicz różne STANDARDY oceny , bo Arka to TYLKO Arka a Wisła-Shark to AŻ Wisła. Zrób reformę Ekstraklasy i niech w tym roku NIKT z niej nie spada a w przyszłym np. 6 drużyn. Żygać już się chce tą Wisłą. Jej miejsce już rok temu powinno być w VI lidze za długi. Wolę DERBY Trójmiasta Lechia-Arka niż Sharków w Ekstraklasie. "Śledziki" życzę powodzenia w utrzymaniu klubu i rozwiązanie kłopotów finansowych.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×