Bundesliga. 96. minuta, zamieszanie w polu karnym i jak zwykle Lewandowski uratował skórę Bayernowi

7 goli w 15 meczach - to dorobek Roberta Lewandowskiego przeciwko Herthcie Berlin. Polak w niedzielę będzie miał szansę poprawić ten dorobek. Tymczasem prezentujemy kilka jego goli w starciu z zespołem ze stolicy Niemiec.

Bartosz Zimkowski
screen z meczu Hertha - Bayern Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: screen z meczu Hertha - Bayern

Robert Lewandowski na pięć ostatnich meczów przeciwko Herthcie strzelał gole tylko w jednym z nich - w 1. kolejce bieżącego sezonu (można je zobaczyć w filmie poniżej). Wówczas popisał się dubletem.

Pierwsze trafienie na powyższym wideo pochodzi z sezonu 2016/2017, gdy Bayern bardzo długo przegrywał z Herthą Berlin. Lewandowski tamten mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, ale już po godzinie gry Carlo Ancelotti wpuścił Polaka na boisko.

To właśnie Lewandowski w ostatnich sekundach spotkania uratował remis Bayernowi. W polu karnym, przy rzucie wolnym, był nawet Manuel Neuer, lecz piłka spadła pod nogi "Lewego".

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzelił już 19 goli w 17 meczach. W niedzielę rozegra pierwsze oficjalne spotkanie po zimowej przerwie. Pojedynek z Herthą Berlin rozpocznie się o godzinie 15:30. Transmisja w Eleven Sports.

Ile goli "Lewy" strzeli w niedzielnym meczu?