Serie A: AC Milan wygrał z Udinese Calcio. Dramatyczna końcówka w Mediolanie. Krzysztof Piątek był na ławce rezerwowych

AC Milan pokazał dwie twarze w meczu z Udinese Calcio. Mocno zaatakował dopiero po przerwie i wtedy zapewnił sobie zwycięstwo 3:2. Krzysztof Piątek oglądał to wszystko z ławki rezerwowych.

Ante Rebic (w środku) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Ante Rebic (w środku)
Powiedzieć, że Stefano Pioli ma kłopot bogactwa przy wyborze napastników byłoby przesadą, ale przynajmniej jest kim rotować po transferze Zlatana Ibrahimovicia. Trenerowi Milanu spodobał się wariant ze Szwedem i Rafaelem Leao w ataku. "Ibra" oraz Portugalczyk odwdzięczyli się golami w poprzednim spotkaniu ligowym z Cagliari Calcio, więc to oni mają pierwszeństwo do jedenastki. Na dodatek w niedzielę błysnął inny zawodnik ofensywny Ante Rebić.

Poszkodowany jest w tym wszystkim Krzysztof Piątek, który ponownie spędził 90 minut na ławce rezerwowych, choć w środku tygodnia zdobył bramkę i asystował w konfrontacji Pucharu Włoch ze SPAL-em. Polak od niedzieli nie jest już najlepszym strzelcem Rossonerich, ponieważ do siatki trafił po raz piąty w lidze Theo Hernandez.

Pokonanie Udinese Calcio to było teoretycznie trudniejsze zadanie niż dotychczasowe Milanu w 2020 roku. Kiedy ta drużyna gra w najsilniejszym składzie, potrafi być solidna i nieustępliwa. Na dodatek Zebrette objęli prowadzenie 1:0 w 6. minucie.

Tego gola podarował gościom Gianluigi Donnarumma, który bez sensu wybiegł poza pole karne i sfaulował tam Kevina Lasagnę. Sędzia Luca Pairetto puścił grę, a do piłki dopadł Jens Stryger Larsen i kopnął ją do odsłoniętej bramki. Zachowanie reprezentanta Włoch było jak z dawnego cyklu "piłkarskie jaja". Nie wiadomo po co biegł, nie wiadomo po co wpadł na rodaka, a goście wymierzyli za to karę.

Zlatan Ibrahimović wie już, że w Milanie ma obecnie do czynienia z nieodpowiedzialnymi ludźmi, a skoro myli się nawet ten grający na międzynarodowym poziomie w reprezentacji Włoch, pozostało ciskać gromami pod nosem.

Inna sprawa, że piłkarze ofensywni też nie robili wiele dobrego. Zlatan Ibrahimović kilkakrotnie poderwał się, ale korzyści wynikające z tych akcji to co najwyżej korner. Rafael Leao przyspieszał i dryblował z wysoką prędkością, ale jego brawurowe rajdy również były hamowane.

AC Milan obudził się w przerwie, a drużyna zaatakowała skutecznie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Ante Rebicia. Już w 48. minucie Chorwat strzelił pierwszego gola w koszulce Milanu z centralnej części pola karnego po podaniu Andrei Contego. Pojedynek nabrał rumieńców po wyrównaniu na 1:1, jedna i druga drużyna nie godziła się z kompromisowym rezultatem, a na boisku zrobiło się dużo miejsca. Druga połowa była pasjonująca.

Piłkarze oddawali strzał co minutę, żeby rozstrzygnąć pojedynek, a mecz był znacznie bardziej atrakcyjny niż rozegrany na inaugurację sezonu w Udine. Gola na 2:1 strzelił w 72. minucie Theo Hernandez, który precyzyjnie kopnął futbolówkę zza pola karnego, a spadła ona pod jego nogami po złym wybiciu dośrodkowania z rzutu rożnego.

To nie był koniec mocnych wrażeń, ponieważ Udinese nie złożyło broni. W 85. minucie Kevin Lasagna strzelił głową na 2:2 i wprowadził konsternację na trybunach. Wszystko zaczynało układać się po myśli gospodarzy, tymczasem ponownie znaleźli się w opałach.

Mecz rozstrzygnął strzałem na 3:2 w doliczonym czasie Ante Rebić. Pobiegł w pole karne na przebój, obiegł rozpaczliwie broniących gości i przymierzył z kilkunastu metrów. Było co świętować, ponieważ ofensywna gra Milanu w drugiej połowie została nagrodzona trzema punktami w dramatycznych okolicznościach. Rebić został niespodziewanym bohaterem wczesnego popołudnia.

AC Milan - Udinese Calcio 3:2 (0:1)
0:1 - Jens Stryger Larsen 6'
1:1 - Ante Rebić 48'
2:1 - Theo Hernandez 72'
2:2 - Kevin Lasagna 85'
3:2 - Ante Rebić 90'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti, Simon Kjaer, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Samuel Castillejo (77' Rade Krunić), Franck Kessie, Ismael Bennacer, Giacomo Bonaventura (46' Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović, Rafael Leao

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, William Ekong, Bram Nuytinck (78' Ilija Nestorovski) - Jens Stryger Larsen, Rodrigo De Paul, Rolando Mandragora, Seko Fofana, Ken Sema (88' Hidde Ter Avest) - Stefano Okaka (90' Sebastien De Maio), Kevin Lasagna

Żółte kartki: Bennacer, Conti, Ibrahimović, Castillejo (Milan) oraz Sema (Udinese)