Bundesliga. Hertha - Bayern. Perfekcyjny Robert Lewandowski. Zobacz, jak strzelił 20. gola w sezonie (wideo)

Nowy rok, stary Robert Lewandowski! W pierwszym po zimowej przerwie występie "Lewy" strzelił 20. ligowego gola w sezonie. Polak dołożył cegiełkę do efektownego zwycięstwa Bayernu Monachium z Herthą Berlin (4:0).

Maciej Kmita
Robert Lewandowski PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Choć Robert Lewandowski nie przepracował z Bayernem okresu przygotowawczego, bo lwią część przerwy zimowej poświęcił na rehabilitację po operacji pachwiny, Hansi Flick nie miał wątpliwości i postawił na Polaka od pierwszego gwizdka.

W pierwszej połowie "Lewy" zmarnował sytuację sam na sam z Runem Jarsteinem, ale w drugiej zmusił bramkarza Herthy do kapitulacji. W 73. minucie kapitan reprezentacji Polski perfekcyjnie wykorzystał rzut karny - zmylił bramkarza, który rzucił się w swoją lewą stronę, a Lewandowski posłał piłkę w przeciwny róg bramki.

To ósma z rzędu wykorzystana przez Polaka "11". Ostatni raz z "wapna" Lewandowski pomylił się blisko rok temu - 27 stycznia ubiegłego roku w meczu ligowym z VfB Stuttgart.

To 20. ligowe trafienie Lewandowskiego w tym sezonie, a licząc wszystkie rozgrywki, Polak ma na koncie już 35 bramek. Nigdy wcześniej nie był tak skuteczny.

Bayern dzięki pokonaniu Herthy wskoczył na pozycję wicelidera Bundesligi, z której strącił Borussię Moenchengladbach. Liderem pozostaje RB Lipsk, który ma cztery punkty przewagi nad drużyną Lewandowskiego.

[b][url=/pilka-nozna/864585/oliver-kahn-niewierny-maz-szaleniec-geniusz-bramki]Czytaj również -> Oliver Kahn - geniusz bramki, szaleniec, niewierny mąż