Puchar Anglii: Tranmere Rovers sprawiło sensację i w nagrodę zagra z Manchesterem United

Sensacja na koniec III rundy Pucharu Anglii. Tranmere Rovers wygrało z Watfordem 2:1 i w następnej rundzie podejmie Manchester United!

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu od lewej: Anthony Martial, Ashley Young oraz Andreas Pereira Getty Images / Matthew Peters/Manchester United / Na zdjęciu od lewej: Anthony Martial, Ashley Young oraz Andreas Pereira
Drużyna prowadzona przez szkockiego menedżera Micky'ego Mellona zajmuje dopiero 21. miejsce w League 1 (trzeci poziom rozgrywkowy), a "Szerszenie" są 19. w Premier League i miały ostatnio dobrą passę, bo na siedem spotkań przegrały tylko jedno.

Gospodarzom nie dawano wielkich szans, mimo to sprawili sensację. Po pierwszej połowie prowadzili 1:0 i choć pozwolili Watfordowi wyrównać, to w dogrywce ostatnie słowo należało do nich. W 104. minucie bramkę na wagę awansu zdobył Paul Mullin.

->Premier League: koszmarny bilans Ole Gunnara Solskjaera w Manchesterze United, ale na razie Norweg nie straci pracy

Ekipa Tranmere wygrała ostatecznie 2:1 i awansowała do 1/16 finału, a tam czeka ją ekscytujące wyzwanie - domowa potyczka z Manchesterem United. Ten mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 16:00.

Tranmere Rovers - Watford FC 2:1 (1:0)
1:0 - Emmanuel Monthe 36'
1:1 - Kaylen Hinds 68'
2:1 - Paul Mullin 104'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)