Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tomasz Smokowski odchodzi z Polsatu

Jak wynika z naszych informacji, jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów piłkarskich, Tomasz Smokowski, nie będzie już komentował meczów w Polsacie.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Tomasz Smokowski WP SportoweFakty / Rafał Rusek/Newspix / Na zdjęciu: Tomasz Smokowski

Przygoda Tomasza Smokowskiego z Polsatem Sport trwała niespełna 1,5 roku. Według naszych informacji jednemu z najpopularniejszych polskich komentatorów dano do wyboru: praca tylko dla stacji albo dla własnego kanału w serwisie YouTube. Wybrał drugą opcję. Współtworzony przez niego "Kanał Sportowy" ma 72,5 tysiąca subskrybentów, choć dopiero zaczyna działalność.

Jak się dowiedzieliśmy, w telewizji Polsat doszło do sporu kompetencyjnego. Z inicjatywy Mariana Kmity, szefa sportu, stacja zakazała komentatorom prowadzenia zewnętrznych kanałów, m.in. na serwisie YouTube. Ma to związek właśnie z powstaniem tzw. "Kanału Sportowego". To projekt, w który zaangażowali się między innymi Smokowski oraz Mateusz Borek.

Smokowski jest centralną postacią tego projektu, "spiritus movens" przedsięwzięcia, dlatego nie zdecydował się na zamknięcie kanału. Zresztą już wcześniej Smokowski, z podobnego powodu, będąc u szczytu popularności, zdecydował się na odejście z NC+. Na razie nie udało się nam skontaktować z samym zainteresowanym.

ZOBACZ Spadek oglądalności meczów kadry

Wewnętrzne rozporządzenie Polsatu koliduje także z działalnością pozaetatową innych komentatorów. Według naszych informacji Jerzy Mielewski i Marcin Lepa zgodzili się oddać Polsatowi (za symboliczną opłatą) kanał "Prawda Siatki", choć jak dodają autorzy, formuła programu się nie zmieni.

ZOBACZ I liga żużla z Polsatu do NC+

Ale podobne kanały mają także inni rozpoznawalni i uznani komentatorzy oraz dziennikarze zajmujący się piłką nożną, choćby Roman Kołtoń ("Prawda Futbolu") oraz Sebastian Staszewski ("Po gwizdku"), zaś Borek jest zaangażowany w projekt "Kanał Sportowy". Na razie nie ma informacji na temat przyszłości pozostałych komentatorów.

ZOBACZ WIDEO: Michał Pol ostro o Ekstraklasie. "Zawalają nas wątpliwej jakości Hiszpanie. Nie potrafimy nikogo zatrzymać"

Jaki kanał sportowy oglądasz najchętniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×