Serie A: Arkadiusz Reca w zdemolowanym zespole. Lazio rozbiło SPAL

Lazio znalazło się na drugim miejscu w tabeli Serie A po zwycięstwie 5:1 ze SPAL-em, którego podstawowym piłkarzem był Arkadiusz Reca. Rzymianie powiększyli przewagę w tabeli nad Atalantą, która zremisowała 2:2 z Genoą CFC.

Arkadiusz Reca Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca
Lazio dobrze zareagowało na katastrofalny występ w derbach Rzymu, a ponadto zrewanżowało się przeciwnikom za porażkę 1:2 poniesioną w rundzie jesiennej w Ferrarze.

Ciro Immobile ripostował dubletem na dwa gole Cristiano Ronaldo strzelone w meczu z Fiorentiną. Z kolei dwa trafienia Felipe Caicedo były odpowiedzią dla tych kibiców Lazio, którzy w ostatnim dniu stycznia ściskali kciuki na transfer nowego napastnika Oliviera Girouda.

Na początku drugiej połowy za Caicedo wszedł Bobby Adekanye i zdobył gola na 5:0. Napastnik strzelił premierowego gola w Serie A po drugiej w niedzielę asyście Manuela Lazzarego. SPAL było stać tylko na trafienie honorowe na 1:5.

Przed 90 minut wystąpił Arkadiusz Reca. Thiago Cionek i Bartosz Salamon nie grali.

Lazio jest bezpośrednio po tym meczu wiceliderem ligi włoskiej i czeka na odpowiedź trzeciego Interu w wieczornym meczu z Udinese Calcio. Co jeszcze ważniejsze dla Biancocelestich powiększyli o trzy punkty przewagę nad czwartą AS Romą, która w sobotę przegrała 2:4 z US Sassuolo, a także o dwa punkty nad Atalantą BC, która w niedzielę zremisowała 2:2 z Genoą CFC.

Filip Jagiełło był poza kadrą zespołu z Genui.