Puchar Króla. Świetna informacja dla kibiców Realu Madryt. Eden Hazard wraca do gry

Po 10 tygodniach przerwy na boisko powinien wrócić Eden Hazard. Belg ma dostać szansę w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla z Realem Sociedad.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Eden Hazard Getty Images / Giuseppe Maffia/NurPhoto / Na zdjęciu: Eden Hazard
Problemy Edena Hazarda rozpoczęły się pod koniec listopada, gdy w meczu Ligi Mistrzów z PSG doznał urazu kostki. Początkowe diagnozy mówiły o 10 dniach przerwy, ale ostatecznie kontuzja okazała się poważniejsza. Dokładne badania wykazały małe pęknięcie, przez co Belga zabrakło w aż 14 meczach Realu Madryt.

Hiszpańskie media informują, że Hazard mógł wystąpić już w ligowych derbach z Atletico, ale trener Zinedine Zidane nie chciał jeszcze ryzykować zdrowia 29-latka. Były piłkarz Chelsea ma wystąpić w ćwierćfinale Pucharu Króla z Realem Sociedad.

Hazarda brakowało m.in. w meczach z Barceloną, Atletico i w spotkaniach Superpucharu Hiszpanii. W tym czasie "Królewscy" objęli samodzielne prowadzenie w La Liga. Łącznie wygrali 11 meczów i zanotowali 3 remisy.

Dla Hazarda to druga kontuzja od kiedy został piłkarzem Realu. Na początku sezonu stracił trzy mecze przez uraz uda. Do tej pory reprezentant Belgii zagrał w 13 meczach "Królewskich", w których zdobył gola i miał 4 asysty. W podstawowej jedenastce wybiegał 11 razy.

Mecz Realu Madryt z Realem Sociedad odbędzie się w czwartek, 6 lutego, o godz. 19:00. O awansie do półfinału zadecyduje jedno spotkanie.

Czy Real Madryt podjął dobrą decyzję, kupując Edena Hazarda?