Puchar Króla. Frustracja piłkarzy Barcelony. Tak Gerard Pique zatrzymywał rywala (wideo)

FC Barcelona to kolejny klub, który pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Króla. Podopieczni Quique Setiena przegrali z Atletikiem Bilbao. Zobacz, jak w jednej z akcji Gerard Pique próbował zatrzymać rywala.
Mateusz Kozanecki
Gerard Pique zatrzymuje rywala Twitter / TVP Sport / Gerard Pique zatrzymuje rywala

W starciu pomiędzy Athletikiem a Barceloną długo zanosiło się na remis i dogrywkę. W doliczonym czasie gry bramkę na 1:0 strzelił jednak Inaki Williams i to zespół z Bilbao niespodziewanie awansował do kolejnej rundy Pucharu Króla.

Z każdą minutą rosła frustracja piłkarzy Blaugrany. Dowodem może być aż siedem żółtych kartek otrzymanych przez zespół gości. Wśród ukaranych znalazł się Gerard Pique, który nieprzepisowo zatrzymywał rywala.

W 72. minucie spotkania Inaki Williams w prosty sposób ograł obrońcę Barcelony. Ten upadając desperacko wyciągnął rękę, aby pociągnąć za koszulkę i przewrócić swojego rywala i uniemożliwić mu kontynuowanie rajdu na bramkę. Sędzia nie miał wątpliwości, że Pique zasłużył na karę indywidualną.

Nieczyste zagranie Pique uratowało Barcelonę w tej jednej akcji, ale nie uchroniło zespołu Quique Setiena od odpadnięcia z Pucharu Króla. W półfinale tych rozgrywek zagrają Athletic Bilbao, Granada CF, CD Mirandes oraz Real Sociedad.

Czy Gerard Pique powinien otrzymać czerwoną kartkę za faul na Williamsie?