Bundesliga. Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund. Emre Can zachwycił. Co za gol

Emre Can strzelł w sobotę pierwszego gola w barwach Borussii Dortmund. To jedno z tych trafień, o których można potem wspominać latami!

Jacek Stańczyk
Piłka wpada do bramki po uderzeniu Emre Cana Getty Images / Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/ / Na zdjęciu: Piłka wpada do bramki po uderzeniu Emre Cana

Do bramki było około 30 metrów, Emre Can dostał piłkę, przyjął, popatrzył, przymierzył, a potem pozostało mu tylko się cieszyć. Nie dość, że wyprowadził Borussię Dortmund na prowadzenie w meczu z Bayerem 04 Leverkusen, nie dość że był to jego pierwszy gol dla BVB, to jeszcze strzelił go w cudowny sposób.

26-letni Niemiec do Borussii Dortmund trafił 31 stycznia, w ostatnim dniu okna transferowego. Przyszedł z Juventusu Turyn za 30 mln euro i jest to jego powrót do Bundesligi. Po raz ostatni w ojczyźnie grał w 2014 roku w barwach Bayeru 04 Leverkusen, po czym rozpoczął zagraniczną część kariery w Liverpoolu oraz w Juventusie.

Hertha tragiczna. Piątek bezradny. Czytaj

W minionym tygodniu, w pucharowym meczu z Werderem Brema Can wszedł tylko na minutę. W sobotę w Leverkusen wystąpił już od pierwszej minuty.

Mecz Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund jeszcze trwa. Jak na razie Bayer prowadzi 4:3.