Serie A. Inter - AC Milan. Zlatan Ibrahimović: Gol ważny, ale wolałbym wygraną

Zlatan Ibrahimović zdobył drugą bramkę w lidze włoskiej po powrocie do Milanu. Jego trafienie dało prowadzenie w derbach, ale w drugiej połowie drużyna Szweda zagrała katastrofalnie.

Krzysztof Gieszczyk
Zlatan Ibrahimović PAP/EPA / ROBERTO BREGANI / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
To nie były udane derby w wykonaniu AC Milan. W spotkaniu z Interem prowadził 2:0, żeby przegrać 2:4. Na nic zdało się trafienie Zlatana Ibrahimovicia, który w przerwie zimowej wzmocnił swoją byłą drużynę (więcej informacji o spotkaniu TUTAJ). Nie ma w niej już Krzysztofa Piątka, który przeszedł do Herthy Berlin.

Stefano Pioli, trener AC Milan, narzekał na brak koncentracji i błędy w obronie u swoich piłkarzy. Równie rozczarowany wynikiem był Ibrahimović. - Kiedy wygrywasz 2:0, musisz kontrolować spotkanie i pilnować wyniku - powiedział dla Sky Sport Italia.

39-letni zawodnik przyszedł do Milanu, żeby ratować sezon. Piątek nie potrafił zapewnić goli włoskiej drużynie, jednak słabo grał nie tylko on, ale cały zespół. Szwedzki napastnik zdobył bramkę, jednak nic ona nie dała.

- Straciliśmy szybko dwa gole i wkradł się bałagan. Przestaliśmy wierzyć we własne umiejętności. Potem dostaliśmy bramkę numer trzy i cztery. Musimy przeanalizować, co nie wyszło nam w drugiej połowie i tego nie powtarzać - powiedział Ibrahimović.

Piłkarz był chwalony w mediach za zdobycie bramki, jednak sam nie cieszył się specjalnie z tego faktu. - Gol? Padł w dobrym momencie, ale jednak wolałbym wygraną - powiedział napastnik, który w przeszłości występował także w Interze.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)