Serie A. Inter - AC Milan. Stefano Pioli był zły na swoich piłkarzy

Trener AC Milan mocno przeżył porażkę w derbach z Interem. Nic dziwnego - jego drużyna w pierwszej połowie grała świetnie, prowadziła 2:0, ale spotkanie i tak przegrała.

Krzysztof Gieszczyk
Stefano Pioli Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Stefano Pioli
Derby Mediolanu były ciekawym widowiskiem. Inter przegrywał 0:2 do 51. minuty, jednak potem wpakował rywalom cztery gole i wygrał 4:2. Wspólnie z Juventusem przewodzi Serie A, Lazio ma punkt mniej. Więcej informacji o spotkaniu i tabelę ligi włoskiej znajdziecie TUTAJ.

Milan - już bez Krzysztofa Piątka, który przeniósł się do Herthy Berlin - miał pożytek z nowego zawodnika, bo Zlatan Ibrahimović zdobył gola. To jednak za mało na Inter, a popełnione błędy w obronie srogo się zemściły.

- Jestem zły na moich piłkarzy. Mieliśmy swoją pracę do wykonania w obronie, a kiedy odpuściliśmy, zostaliśmy ukarani - powiedział Stefano Pioli, trener AC Milan.

Szkoleniowiec dodał, że tym bardziej żałuje porażki, bo jego drużyna kontrolowała mecz i grała tak, że nie było widać różnicy pomiędzy Milanem i Interem, jaka wynika z miejsc w tabeli (Milan jest dziesiąty). - To była najlepsza pierwsza połowa w całym sezonie w naszym wykonaniu, ale przegraliśmy wygrane derby. Muszę uświadomić moim graczom, że są zdolni do wielkich spotkań, jeśli unikną tak wyraźnych pomyłek - powiedział Pioli dla Sky Sport.

- Mieliśmy okazję wyrównać na 3:3, kiedy okazję miał "Ibra", jednak byliśmy zbyt rozkojarzeni po szybkiej stracie dwóch goli. Inter jest zbyt doświadczonym przeciwnikiem, żeby nie wypunktować nas do końca - dodał trener Milanu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)