La Liga. Kolejne zmartwienie Barcelony. Jordi Alba wypada na kilka meczów

Jordi Alba nie zagra w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli. Możliwe też, że nie będzie gotowy na El Clasico z Realem Madryt.

Robert Czykiel
Jordi Alba Getty Images / David S. Bustamante/Soccrates / Na zdjęciu: Jordi Alba
FC Barcelona w sobotę wygrała na własnym stadionie z Getafe (2:1) i co najmniej do niedzieli zrównała się punktami z pierwszym Realem Madryt. Pojawił się jednak poważny powód do zmartwień, bo na dłuższy czas z gry wypada podstawowy zawodnik. To Jordi Alba, który w 22. minucie został zmieniony przez Juniora Firpo. Lewy obrońca już jest po pierwszych badaniach, które nie napawają optymizmem.

"Badania, które przeszedł Jordi Alba, potwierdziły naciągnięcie pachwiny w prawej nodze" - poinformowała "Duma Katalonii". Klub na razie nie chce spekulować, kiedy 30-latek będzie mógł wrócić na boisko.

Media jednak spekulują, że przerwa może potrwać nawet trzy tygodnie. To z kolei rodzi poważny problem, bo przed Barcą bardzo ważne mecze. 25 lutego rozegra pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Napoli, a 1 marca czeka ją ligowe El Clasico z Realem Madryt.

To kolejna kontuzja w zespole Quique Setiena, choć nie tak poważna, jak w przypadku Luisa Suareza i Ousmane Dembele. Obaj wypadli z gry na kilka miesięcy.