Premier League. Leicester - Manchester City. Złoty gol Jesusa. Zmarnowany karny Aguero

Po bramce Gabriela Jesusa na dziesięć minut przed końcem Manchester City pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0 i uciekł w Premier League rywalom na siedem punktów. W 62. minucie rzut karny zmarnował Kun Aguero.

Michał Piegza
Gabriel Jesus (w środku) cieszy się z bramki na 1:0 w meczu z Leicester PAP/EPA / TIM KEETON / Gabriel Jesus (w środku) cieszy się z bramki na 1:0 w meczu z Leicester
Leicester w Premier League zajmuje 3. miejsce i stara się gonić wicelidera Manchester City. Lisy w przypadku ogrania rywala, do mistrzów Anglii traciłyby tylko punkt.

Od początku obydwa zespoły starały się atakować. W 8. minucie, po błędzie obrony gości, sam na sam z Edersonem znalazł się Jamie Vardy. Piłka minęła już bramkarza, ale trafiła w słupek. W odpowiedzi strzał sprzed pola karnego Riyada Mahreza sparował Kasper Schmeichel.

Duńczyk w bramce gospodarzy musiał ponownie wykazać się w 17. minucie. Z pola karnego uderzył płasko Ilkay Gundogan, golkiper nogą odbił piłkę. Gospodarze bramkę mogli zdobyć dwadzieścia minut później. Z rzutu wolnego przymierzył James Maddison, Ederson popisał się kapitalną interwencją. Chwilę później Brazylijczyk w bramce City staranował Kelechiego Iheanacho, sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn wciąż poruszali się po boisku w dobrym tempie. Więcej z gry mieli goście, ale nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Schmeichela.

Kompleks Duńczyka po spotkaniu może mieć Sergio Aguero. W 62. minucie napastnik wykonywał rzut karny, Schmeichel odbił piłkę nogą. "Jedenastka" została podyktowana za zagranie ręką Dennisa Praeta, który zablokował futbolówkę uderzoną przez Gundogana. Kilkadziesiąt sekund później bramkarz Lisów wygrał z Aguero w sytuacji sam na sam.

Decydująca dla losów meczu była 80. minuta. Wówczas Mahrez zagrał prostopadle do wprowadzonego kilka minut wcześniej Gabriela Jesusa, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Schmeichela.

Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć mistrzom Anglii i w Premier League tracą do nich siedem punktów.

Leicester City - Manchester City 0:1 (0:0)
0:1 - Gabriel Jesus 80'

W 62. minucie Kun Aguero nie wykorzystał rzutu karnego (Schmeichel obronił).

Leicester City: Kasper Schmeichel - Caglar Soyuncu, Jonny Evans, Christian Fuchs (90+2' Ayoze Perez) - Ricardo Pereira, James Maddison, Youri Tielemans, Dennis Praet (85' Matthew James), Ben Chilwell - Kelechi Iheanacho (46' Harvey Barnes), Jamie Vardy.

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Fernandinho, Aymeric Laporte (58' Nicolas Otamendi), Benjamin Mendy - Rodri - Riyad Mahrez, Ilkay Gundogan, Kevin De Bruyne, Bernardo Silva - Sergio Aguero (77' Gabriel Jesus).

Sędzia: Paul Tierney.

Widzów: 32 068.

Czytaj także: Frank Lampard znów ograł Jose Mourinho! "The Blues" górą w derbach Londynu Robert Lewandowski zasugerował transfer do Premier League? Już raz myślał o przeprowadzce do Anglii