PKO Ekstraklasa. 199 derby Krakowa. Wiślacy nie myślą jeszcze o Cracovii. "Szkoda na to energii"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
zdjęcie autora artykułu

199. derby Krakowa zbliżają się wielkimi krokami, ale przy Reymonta 22 nikt jeszcze nie myśli o tym, by odzyskać panowanie w mieście. - Szkoda na to energii. Najpierw mecz z Wisłą Płock - mówi trener Białej Gwiazdy Artur Skowronek.

Wiślacy są na fali. Jako jedyni w PKO Ekstraklasie zdobyli wiosną komplet punktów i jako jedyni nie stracili w trzech tegorocznych meczach gola. W ogóle Biała Gwiazda wygrała pięć ostatnich spotkań - to seria jakiej nie miała od sezonu 2010/11.

W takich okolicznościach Wisła może zagrać we wtorek przy Kałuży 1 z nadziejami na odzyskanie prymatu w mieście - od marca pod Wawelem rządzi Cracovia. Trener Artur Skowronek stawia jednak na metodę małych kroków i do sobotniego popołudnia nie zaprząta sobie głowy derbami.

- Nie ma co tracić energii na Cracovię. Całą energię wrzucamy na Wisłę Płock. Dopiero w sobotę po 17 zajmiemy się Cracovią - mówi opiekun Białej Gwiazdy, dodając: - W ogóle nie rozmawiamy o meczu z Cracovią. Może w mediach jest dużo szumu, ale my zajmujemy się tym, co mamy zrobić w sobotę. Szacun dla piłkarzy, że tak się dzieje. Jest w nich ogromna pokora, a to w życiu zawsze jest nagradzane.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiesporcie: przewrotka sprzed linii pola karnego. Co za strzał!

Ostatnie zwycięstwa pozwoliły Wiśle nie tylko na opuszczenie strefy spadkowej, ale też na zbliżenie się do grupy mistrzowskiej. Od ósmej lokaty krakowian dzieli tylko sześć punktów, a pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej zajmuje jej najbliższy rywal.

- W tabeli jest bardzo ciasno, ale my mamy jasny cel: utrzymać się w ekstraklasie. I chcemy to zrobić jak najszybciej. W naszych rękach jest bardzo dużo, ale też wiemy, jak cienka jest granica w piłce. Oczywiście, myślimy optymistycznie, ale mamy w sobie dużo pokory, dużo szacunku do przeciwnika, do jego trenera tego. To naprawdę znów będzie orka - mówi.

- W Wiśle jest wielu bardzo dobrych piłkarzy i trener Sobolewski ma w czym wybierać. Jesteśmy przygotowani na dwa, trzy warianty ustawienia Wisły. Sercem tego zespołu jest Furman. Poza nim trener ma w kim wybierać w ataku, bo wraca Kuświk, są Sheridan i Merebaszwili, bardzo dobry piłkarz. Do tego w środku pola jest Rasak, wraca Szwoch - wylicza atuty rywala szkoleniowiec krakowian.

Biała Gwiazda zagra z Nafciarzami bez kontuzjowanych Łukasza Burligi i Alona Turgemana, ale za to do dyspozycji trenera Skowronka są już Paweł Brożek i Hebert. Mecz 24. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków - Wisła Płock w sobotę o godz. 15:00.

Czytaj również -> Dłuższa przerwa Alona Turgemana Czytaj również -> Kmita: Błaszczykowski na Euro 2020. Wykopmy hejterów

Źródło artykułu: