The Championship. Błysk Mateusza Klicha, popisał się znakomitymi asystami (wideo)

Mateusz Klich zanotował dwie asysty, a jego Leeds United pokonało Hull City 4:0. To kolejny dobry występ polskiego zawodnika w meczu The Championship.

Dominika Pawlik
Mateusz Klich asystował przy dwóch golach Getty Images / Alex Dodd / Na zdjęciu: Mateusz Klich asystował przy dwóch golach
Leeds United walczy o awans do Premier League, a w sobotę uczyniło kolejny krok ku temu. W meczu 36. kolejki zespół Mateusza Klicha pokonał 18. w tabeli Hull City. Dzięki tej wygranej Leeds ma na koncie 68 punktów i zaledwie "oczko" straty do liderującego West Brom. Był to 20. triumf w tym sezonie.

Tytuł "Man of the match" został przyznany Mateuszowi Klichowi, który w starciu z Hull zanotował dwie asysty, dogrywając dwukrotnie do Tylera Robertsa. Najpierw w 81., a następnie w 84. minucie meczu. Najlepszego zawodnika meczu wybiera liga.

Polski piłkarz wyszedł w podstawowym składzie i spędził na boisku całe 90 minut. Klich ma na koncie obecnie cztery bramki oraz cztery asysty.

-> Bundesliga. Prezes Bayernu Monachium przeprasza za kibiców: "Głęboko się wstydzę"

Czy Leeds United awansuje do Premier League?