La Liga. Sevilla rzutem na taśmę pokonała Osasunę Pampeluna. Niezwykła pogoń beniaminka

Thriller w samo południe! Sevilla roztrwoniła przewagę w meczu z osłabionym beniaminkiem i do końca drżała o trzy punkty. Wygraną 3:2 w doliczonym czasie zapewnił jej Youssef En-Nesyri.

Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu; piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu; piłkarze Sevilla FC
To było zwycięstwo za 20 mln euro. Bo tyle Sevilla zapłaciła zimą za Youssefa En-Nesyriego. Marokańczyk w niedzielę strzelił dwa gole Osasunie, w tym arcyważnego z doliczonego czasu gry. Kiedy Andaluzyjczycy remisowali 2:2, napastnik ustawił się w polu karnym i z bliskiej odległości uderzył po dośrodkowaniu głową Julesa Kounde. Jego zespół zwycięsko wyszedł z niezwykłego dreszczowca, który zaczął się w samo południe.

Do przerwy Sevilla prowadziła 2:0. Pierwszą bramkę zdobył En-Nesyri, drugą Lucas Ocampos. Goście byli uśpieni, oddali tylko jeden celny strzał. Przebudzenie nastąpiło dopiero w drugiej połowie. I to w jakich okolicznościach! Najpierw z boiska wyleciał ich bramkarz, Sergio Herrera, który interweniował ręką przed własnym polem karnym. Dopiero w "10" Osasuna dwa ciosy - najpierw Aridane, potem Roberto Torres.

Zespół Julena Lopeteguiego był bliski kompromitacji. Przez potknięcie z beniaminkiem mogliby nawet spaść z podium na koniec kolejki. Uratował ich dopiero En-Nesyri.

Sevilla utrzymała się na trzecim miejscu w tabeli La Liga. Andaluzyjczycy tracą siedem punktów do drugiego Realu Madryt i mają trzy punkty przewagi nad czwartym Realem Sociedad.

Takie obrazki z trudem oglądają w walczącym o utrzymanie Leganes. To stamtąd odszedł zimą En-Nesyri, który był jednym z kluczowych napastników. Wszystkie nadzieje działacze oparli w Martinie Braithwaite, którego po zamknięciu okna transferowego wykupiła Barcelona. W sobotę Ogórki zremisowały 1:1 z Deportivo Alaves.

Sevilla FC - Osasuna Pampeluna 3:2 (2:0)

Granada CF - Celta Vigo 0:0

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Sevilla zagra w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów?