Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała postrzelało Wigrom Suwałki na otwarcie rundy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / Na zdjęciu: Kacper Gach
Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / Na zdjęciu: Kacper Gach

Podbeskidzie Bielsko-Biała strzela najwięcej goli na własnym stadionie w Fortuna I lidze. Tym razem Górale pokonali 4:0 Wigry Suwałki. Cztery bramki padły również w Niepołomicach.

Krzysztof Brede rozpoczął rundę wiosenną bez zakontraktowanych zimą Mateusza Marca i Kamila Bilińskiego w podstawowym składzie. Trener zaufał podopiecznym, których miał do dyspozycji jeszcze w 2019 roku, a ci znaleźli sposób na strzelenie gola w pierwszej połowie. Marko Roginić odwdzięczył się szkoleniowcowi asystą przy bramce Kacpra Gacha.

Po przerwie Podbeskidzie strzelało już gole jeden po drugim i doprowadziło do efektownego wyniku 4:0. Przyjezdni z Suwałk nie potrafili przeciwstawić się atakom zakończonym uderzeniami Rafała Figiela, Dmytro Baszłaja oraz Michała Rzuchowskiego. Szczególnie trafienie Figiela z rzutu wolnego robiło duże wrażenie.

Trzecie w tabeli Podbeskidzie odpowiedziało wysokim zwycięstwem na wygraną 5:0 Stali Mielec z Olimpią Grudziądz. Podopieczni Krzysztofa Brede tracą do przeciwnika z Podkarpacia punkt. W poniedziałek istotne dla drużyn walczących o awans starcie Warty Poznań z Radomiakiem.

Cztery gole padły również w Niepołomicach. Puszcza nie potrafi przerwać pasma niepowodzeń w meczach na własnym stadionie i tym razem została pokonana 1:3 przez Chrobrego Głogów. Podopieczni Ivana Djurdjevicia mieli dwubramkową przewagę po niespełna 20 minutach i odegrali się za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej w Głogowie. Chrobry przesunął się w tabeli na 13. miejsce bezpośrednio nad pokonanego rywala.

21. kolejka Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 4:0 (1:0) 1:0 - Kacper Gach 33' 2:0 - Rafał Figiel 47' 3:0 - Dmytro Baszłaj 57' 4:0 - Michał Rzuchowski 57'

Puszcza Niepołomice - Chrobry Głogów 1:3 (1:2) 0:1 - Michał Ilków-Gołąb (k.) 14' 0:2 - Adrian Benedyczak 18' 1:2 - Piotr Stawarczyk (k.) 40' 1:3 - Damian Kowalczyk 90'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała awansuje w tym sezonie do PKO Ekstraklasy?