Serie A: AS Roma wygrała ostrą wymianę ciosów z Cagliari Calcio. Sebastian Walukiewicz nie grał

AS Roma jeszcze próbuje walczyć o awans do Ligi Mistrzów. Drużyna ze stolicy Włoch zwyciężyła 4:3 z Cagliari Calcio. Pozytywnie zaskoczył Nikola Kalinić, który strzelił dwa gole, a przy jednym asystował.

piłkarze AS Roma cieszą się z bramki PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma cieszą się z bramki
Dla kibiców Cagliari Calcio sezon przebiega pod znakiem skrajnych emocji. Drużyna niepokonana w 14 meczach od 15 września nie potrafi obecnie zwyciężyć z nikim od 12 spotkań. W konfrontacji z AS Roma przegrała, choć jako pierwsza prowadziła. Joao Pedro oddał strzał na 1:0 w 28. minucie. Był to początek kolejnej kanonady w lidze włoskiej.

Trener Paulo Fonseca narzekał przed przylotem na Sardynię, że terminarz jego zespołu jest skomplikowany i trudno będzie przygotować zespół do pojedynku w niedzielę po rozegranym w czwartek meczu w Lidze Europy. Dlatego szkoleniowiec rzymian dokonał zmian. Spośród dublerów najlepiej zaprezentował się Nikola Kalinić, który przed końcem pierwszej połowy strzelił dwa gole i doprowadził do stanu 2:1. Krytykowany Chorwat tym razem pozytywnie zaskoczył.

Dobrze dysponowany jest ostatnio Justin Kluivert, który zapewnił Romie awans w europejskim pucharze, a na Sardynii strzelił gola na 3:1 po asyście Nikoli Kalinicia. Nie był to koniec wrażeń. Po golu dorzucili zmiennik Gaston Pereiro oraz Aleksandar Kolarov. Ten pierwszy pokonał Paua Lopeza po podaniu Radji Nainggolana, byłego rzymianina.

Wynik na 3:4 ustalił w 89. minucie Joao Pedro, który z 16 golami na koncie jest czwartym zawodnikiem w klasyfikacji strzelców Serie A za Ciro Immobile, Cristiano Ronaldo oraz Romelu Lukaku. Brazylijczyk objął spotkanie klamrą, ale jego gole nic nie dały Cagliari Calcio.

Stołeczna drużyna odpowiedziała wygraną 4:3 na zwycięstwo 7:2 Atalanty z US Lecce. AS Roma ma jeszcze szansę na awans do Ligi Mistrzów, ale musi punktować i czekać na potknięcia czwartych w tabeli Neroblu, do których traci trzy punkty i ma jedno spotkanie rozegrane więcej.

3:4 - Joao Pedro 89'

W 89. minucie Joao Pedro (Cagliari) nie wykorzystał rzutu karnego. Pau Lopez obronił.

Cagliari: Robin Olsen – Fabrizio Cacciatore, Fabio Pisacane, Ragnar Klavan, Luca Pellegrini - Artur Ionita (67' Gaston Pereiro), Christian Oliva, Marko Rog (90' Daniele Ragatzu) - Radja Nainggolan, Joao Pedro - Alberto Paloschi (68' Giovanni Simeone).

Roma: Pau Lopez - Bruno Peres (84' Davide Santon), Chris Smalling, Federico Fazio, Aleksandar Kolarov - Gonzalo Villar, Bryan Cristante - Cengiz Under (76' Carles Perez), Henrich Mchitarjan, Justin Kluivert (85' Jordan Veretout) - Nikola Kalinić.

Żółte kartki: Pedro, Simeone, Pellegrini, Ragatzu (Cagliari) oraz Under, Cristante, Kluivert, Lopez, Santon (Roma).

Sędzia: Marco Di Bello.