Fortuna I liga: Warta - Radomiak. Znakomity start lidera i wygrana w meczu na szczycie

Kapitalny początek ligowej wiosny w wykonaniu Warty Poznań! W meczu na szczycie podopieczni Piotra Tworka pokonali w Grodzisku Wlkp. Radomiaka Radom aż 3:0.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań Newspix / MACIEJ FIGIELEK/ 400mm.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Kto nie oglądał poniedziałkowego starcia, mógłby wyciągnąć mylne wnioski, bo rywalizacja wcale nie była jednostronna - zwłaszcza w pierwszej połowie. To goście jako pierwsi zmarnowali wyborną okazję i kto wie, czy właśnie ona nie zdecydowała ostatecznie o losach meczu. Pogubili się w 7. minucie zieloni i Rafał Makowski podał na czystą pozycję do Patryka Mikity, ale najskuteczniejszego strzelca ekipy Dariusza Banasika jakimś cudem zatrzymał nogą Adrian Lis.

Ta szansa trochę napędziła Radomiaka, który miał momentami przewagę w polu, tyle że nie potrafił jej przełożyć na kolejne groźne strzały. Warta natomiast przeczekała dość przeciętną w swoim wykonaniu pierwszą część, a w drugiej zagrała już znakomicie.

Wynik otworzył w 52. minucie Bartosz Kieliba, który zamknął głową perfekcyjne dośrodkowanie Roberta Janickiego i trafił do siatki z kilku metrów. To był kolejny przełomowy moment, bowiem radomianie całkowicie stracili rezon i przestali grać. Dariusz Banasik próbował ratować sytuację zmianami, ale one też nie wniosły do gry jego drużyny nic ciekawego. Niewidoczni byli Damian Nowak i Marcin Budziński, trudno też coś pozytywnego powiedzieć o występie Merveille'a Fundambu.

Poznaniacy za to znakomicie rozegrali końcówkę. W 81. minucie dwoma podaniami całkowicie rozmontowali defensywę rywala i Janickiemu pozostało tylko dołożyć nogę, zaś w doliczonym czasie po zamieszaniu w polu karnym, z ostrego kąta na 3:0 trafił Gracjan Jaroch.

Warta odpowiedziała na zwycięstwa Stali Mielec (5:0 z Olimpią Grudziądz) i Podbeskidzia Bielsko-Biała (4:0 z Wigrami Suwałki), dzięki czemu ma już 43 pkt. i powróciła na fotel lidera tabeli Fortuna I ligi. Radomiak pozostaje na 4. miejscu.

Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Kieliba 52'
2:0 - Robert Janicki 81'
3:0 - Gracjan Jaroch 90+5'

Warta Poznań: Adrian Lis - Michał Grobelny, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki (65' Jakub Apolinarski), Krzysztof Danielewicz (73' Adrian Laskowski), Łukasz Trałka, Robert Janicki (88' Łukasz Spławski), Michał Jakóbowski, Gracjan Jaroch.

Radomiak Radom: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Meik Karwot, Dawid Abramowicz, Leandro (79' Merveille Fundambu), Mateusz Michalski (68' Marcin Budziński), Michał Kaput, Rafał Makowski, Patryk Mikita, Maciej Górski (62' Damian Nowak).

Żółte kartki: Łukasz Trałka, Krzysztof Danielewicz (Warta Poznań) oraz Michał Kaput, Damian Jakubik (Radomiak).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Widzów: 1014.

Czytaj także: --> Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała postrzelało Wigrom Suwałki na otwarcie rundy --> III liga. Kibice Ruchu Chorzów wzburzeni. Nie mogą jechać do Lubina

Czy Warta Poznań awansuje do PKO Ekstraklasy?