PKO Ekstraklasa. Lechia - Legia. Pierwszy gol Mateusza Cholewiaka w koszulce Wojskowych. Wszedł i dobił rywali

- Wszedłem na boisko, aby pomóc drużynie. Udało mi się podwyższyć wynik, więc zeszło z nas ciśnienie - tak Mateusz Cholewiak skomentował swój występ przeciwko Lechii (2:0). Zagrał 7 minut, ale zdążył zdobyć pierwszego gola w koszulce Legii.

Sebastian Zwiewka
Mateusz Cholewiak PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Mateusz Cholewiak
Piłkarze ze stolicy przejęli inicjatywę od samego początku, jednak długo nie potrafili jej udokumentować. Pierwszego gola w 57. minucie zdobył Paweł Wszołek, który wykorzystał "prezent" od Rafała Pietrzaka. Lechia Gdańsk powoli zabrała się do odrabiania strat, ale brakowało jej konkretów. Gospodarzy w ostatniej akcji meczu dobił Mateusz Cholewiak.

30-latek trafił do Legii Warszawa zimą ze Śląska Wrocław. W Gdańsku zagrał zaledwie 7 minut, lecz zdążył wpisać się na listę strzelców - była to jego premierowa bramka w koszulce Wojskowych. - Wszedłem na boisko, aby pomóc drużynie. Było 1:0, chcieliśmy nie stracić bramki i dowieźć ten wynik do końca. Udało mi się podwyższyć, więc zeszło z nas ciśnienie - skomentował rezerwowy warszawian.

Piotr Stokowiec na przedmeczowej konferencji prasowej zapewniał, że ma plan na Legię. Przyjezdni wytrącili jednak gdańszczanom z rąk wszystkie atuty. - Analizowaliśmy przeciwnika, ale ich gra schodziła na dalszy plan. Skupialiśmy się przede wszystkim na sobie, na swoich zachowaniach i taktyce. Zrobiliśmy to, czego oczekiwał od nas trener. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty - przyznał.

Komplet "oczek" powędrował do stolicy w pełni zasłużenie. - Mieliśmy swoje sytuacje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Padła bramka na 1:0, więc Lechia później dążyła do wyrównania - próbowali jeszcze bardziej atakować. Uważam jednak, że kontrolowaliśmy mecz. Cieszymy się z tego i tyle - dodał Cholewiak.

Wojskowi w tabeli PKO Ekstraklasy mają dziewięć punktów przewagi nad drugą Cracovią. Można wysnuć wniosek, że znajdują się na autostradzie do zdobycia mistrzostwa Polski. - Po prostu myślimy o następnym spotkaniu. Teraz czas na regenerację. Najważniejsza jest chłodna głowa, praca i pokora, aby odpowiednio przygotować się do meczu z Piastem - zakończył.

Czy spodziewałeś/aś się zwycięstwa Legii w Gdańsku?