Ligue 1: AS Monaco przegrało z OGC Nice, cały mecz Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Tim Clayton / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco przegrało swój dziesiąty mecz w sezonie 2019/2020 Ligue 1. Tym razem zespół, którego kapitanem jest Kamil Glik, okazał się słabszy od OGC Nice (1:2). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Monaco w ostatnim starciu obydwu drużyn pokonało OGC Nice 3:1 i tym razem ekipa z Nicei chciała się zrewanżować swojemu rywalowi, co jej się udało zrealizować.

Od początku rywalizacji swój styl gry starali się narzucić przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i dopięli swego w 32. minucie. Wówczas świetne, prostopadłe podanie z głębi pola zagrał Tiemoue Bakayoko, zaś Wissam Ben Yedder w sytuacji sam na sam podcinką pokonał wychodzącego z bramki Waltera Beniteza.

Gospodarze mocniej ruszyli do ataku już po zmianie stron. Najpierw groźnie strzelał Alexis Claude Maurice, który jednak nie zdołał doprowadzić do remisu. Natomiast w 59. minucie skuteczniejszy był Kasper Dolberg, który celnie główkował po dośrodkowaniu Adama Ounasa z prawego skrzydła.

Czas uciekał i wydawało się, że konfrontacja zakończy się podziałem punktów. Jednakże tuż przed finiszem batalii decydujący cios po zagraniu od Moussy Wague zadał Dolberg, kompletując dublet i zapewniając swojemu klubowi triumf.

Ligue 1, 28. kolejka:

OGC Nice - AS Monaco 2:1 (0:1) 0:1 - Wissam Ben Yedder 32' 1:1 - Kasper Dolberg 59' 2:1 - Kasper Dolberg 90+2'

Czerwona kartka: Stevan Jovetić (AS Monaco) w 86. minucie /za faul/.

*Kamil Glik (AS Monaco) rozegrał cały mecz.

Angers SCO - FC Nantes 2:0 (0:0)

Dijon FCO - Toulouse FC 2:1 (1:1)

FC Metz - Nimes Olympique 2:1 (1:0)

Stade de Reims - Stade Brestois 29 1:0 (1:0)

Olympique Marsylia - Amiens SC 2:2 (1:0)