Premier League: Liverpool - Bournemouth. Przełamanie lidera, choć w przeciętnym stylu

Liverpool wreszcie zwycięski. Lider Premier League pokonał u siebie AFC Bournemouth 2:1, ale wciąż jest daleki od formy, którą imponował w pierwszej części sezonu.

Szymon Mierzyński
piłkarze Liverpool FC Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Spotkanie na Anfield zaczęło się sensacyjnie, choć nie powinno, bo Callum Wilson, który trafił do pustej bramki po dograniu Jeffersona Lermy, wcześniej sfaulował Joe Gomeza. Sędzia Paul Tierney tego nie wychwycił i uznał bramkę.

Piłkarze "Wiśni" sprawiali wrażenie, jakby wiedzieli, że prowadzenie im się nie należy i niedługo później w zasadzie oddali gospodarzom gola. Dramatyczny błąd na własnej połowie popełnił Jack Simpson. W efekcie Sadio Mane podał do Mohameda Salaha, a Egipcjanin wykonał egzekucję płaskim uderzeniem.

Liverpool jeszcze przed przerwą miał w garści jednobramkową przewagę i znów akcja była dość nietypowa. Asystował prostopadłym podaniem stoper Virgil van Dijk, a sytuację sam na sam z Aaronem Ramsdalem wykorzystał Mane.

Po przerwie "The Reds" szukali trzeciego gola, który zamknąłby mecz, jednak nie imponowali skutecznością. Ekipa Bournemouth też nie była bierna w ofensywie i mogła się pokusić o wyrównanie. W 61. minucie wydawało się, że lob Ryana Frasera uszczęśliwi kibiców gości, lecz choć Alisson nie miał już szans zdążyć do tej piłki, to tuż przed linią bramkową wybił ją James Milner.

Liverpool dowiózł skromne 2:1 do ostatniego gwizdka i przełamał się po trzech porażkach z rzędu, gdy nie zdobył nawet jednego gola. Podopieczni Juergena Kloppa mają już 25 pkt. przewagi nad Manchesterem City. W Premier League są więc bezpieczni, ale dyspozycja, którą pokazali w sobotę, może nie wystarczyć do wyeliminowania w 1/8 finału Ligi Mistrzów Atletico Madryt (pierwsze spotkanie na Wanda Metropolitano Hiszpanie wygrali 1:0).

Liverpool FC - AFC Bournemouth 2:1 (2:1)
0:1 - Callum Wilson 9'
1:1 - Mohamed Salah 25'
2:1 - Sadio Mane 33'

Liverpool FC: Adrian - Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain (84' Adam Lallana), Fabinho, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino (90+3' Divock Origi), Sadio Mane.

AFC Bournemouth: Aaron Ramsdale - Jack Stacey, Steve Cook (19' Jack Simpson), Nathan Ake, Adam Smith, Jefferson Lerma (80' Dan Gosling), Ryan Fraser, Philip Billing, Lewis Cook, Junior Stanislas (68' Dominic Solanke), Callum Wilson.

Żółta kartka: Callum Wilson (AFC Bournemouth).

Sędzia: Paul Tierney.