Koronawirus. Bundesliga. Borussia M'gladbach daje przykład. Piłkarze i zarząd rezygnują z części pensji

Kryzys w futbolu wywołany koronawirusem wydaje się nieunikniony. Rozumieją to piłkarze Borussii Moenchengladbach, którzy jako pierwsi w Niemczech dobrowolnie zgodzili się na obniżkę pensji.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
piłkarze Borussii Moenchengladbach Getty Images / Christian Verheyen/Borussia Moenchengladbach / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Moenchengladbach
Epidemia koronawirusa nie oszczędza także świata sportu. Z powodu braku jakichkolwiek rozgrywek, kluby ponoszą ogromne straty finansowe. Coraz głośniej zaczyna być na temat ewentualnych obniżek zarobków piłkarzy. W Moenchengladbach zawodnicy dobrowolnie przystali na takie rozwiązanie. I nie tylko oni.

- Do akcji przyłączyli się także członkowie sztabu, podobnie jak dyrektorzy - powiedział dyrektor sportowy Borussii M'gladbach Max Eberl.

- Jestem bardzo dumny z zawodników. Jesteśmy za Borussią w dobrych i złych czasach. Chcą coś oddać Borussii, a tym samym wszystkim fanom, którzy nas wspierają - dodał.

"Rheinische Post" szacuje, że dzięki temu klub zaoszczędzi ponad milion euro miesięcznie. Piłkarze oraz dyrektorzy i sztab chcą w ten sposób zapewnić pracę innym zatrudnionym w klubie.

Dyrektor finansowy klubu - Stephan Shippers - przyznał niedawno, że każdy domowy mecz przy pustych trybunach kosztował klub około 2 miliony euro. Prawdziwym dramatem dla kasy zespołu byłoby jednak dopiero przedwczesne zakończenie sezonu. Wówczas straty będą znacznie większe z uwagi na brak przychodów z telewizji.

Czytaj także:
Transfery. La Liga. Lewandowski: CR7 i Ramos chcieli mnie w Realu Madryt
Koronawirus storpeduje rynek transferowy? Niemcy wieszczą kryzys

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×