Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koronawirus. Co z finałem Ligi Europy w Gdańsku? "Musi wygrać zdrowy rozsądek"

- Nie ma mądrego, który potrafiłby jasno zadeklarować, że ten finał się odbędzie - mówi nt. finału Ligi Europy Bogusław Kaczmarek. Podkreśla, że przy podejmowaniu ostatecznej decyzji musi wygrać zdrowy rozsądek.
Dawid Borek
Dawid Borek
Stadion Energa Gdańsk WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Stadion Energa Gdańsk

Z uwagi na pandemię koronawirusa finał Ligi Europy, który zostanie rozegrany w Gdańsku, został przełożony z 27 maja na 24 czerwca. Taki jest przynajmniej plan na teraz, bo nikt nie może mieć pewności, że imprezę faktycznie uda się zorganizować w tym terminie.

Bogusław Kaczmarek, ambasador finału Ligi Europy w Gdańsku i były szkoleniowiec miejscowej Lechii także nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy finał Ligi Europy odbędzie się 24 czerwca, czy też w inny terminie. 

- Na to pytanie w stu procentach nikt nie potrafi odpowiedzieć. Nie ma patentu na mądrość wobec tragedii, która dzieje się obecnie na świecie - mówi Kaczmarek dla polsatsport.pl.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Na tę chwile bardzo trudno jest cokolwiek prognozować. Intuicja jest teraz drugorzędną sprawą. Należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Trzeba wyeliminować koronawirusa, który sieje na świecie spustoszenie - stwierdza.

Dodaje, że "nie ma mądrego, który potrafiłby jasno zadeklarować, że ten finał się odbędzie. Na temat pomysłu organizacji finału Ligi Europy w formule Final Four mówi z kolei: - Rozwiązanie z Final Four to byłaby typowa symulacja, ale na razie jest to jedno z rozwiązań.

Przez pandemię UEFA przełożyła już Euro 2020 na 2021 rok. Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, mają one zostaną dokończone latem.

Zobacz też:
Koronawirus. UEFA wiele straci na przesunięciu Euro 2020. "Setki milionów euro"
Koronawirus. UEFA ma gotowe trzy scenariusze. Sezon może się skończyć nawet 31 sierpnia

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×