Kokpit Kibice

Ligue 1. Bernard Caiazzo: Bez pomocy państwa połowa klubów upadnie

Bernard Caiazzo, prezes związku reprezentującego kluby Ligue 1, zapowiedział, że nie ma co marzyć o powrocie do gry wcześniej niż w połowie czerwca. Każde opóźnienie zwiększa prawdopodobieństwo bankructwa.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Bernard Caiazzo Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Bernard Caiazzo

Szalejący w Europie koronawirus sparaliżował życie na wszystkich możliwych frontach. Kłopoty dotknęły również piłki nożnej. Niemal wszystkie rozgrywki zostały zawieszone, a Euro 2020 przesunięte o rok. Nie wiadomo, kiedy zawodnicy będą mogli wrócić na boiska.

Liga francuska została zawieszona z powodu wirusa 13 marca na czas nieokreślony. Prezes związku reprezentującego kluby Ligue 1, Bernard Caiazzo, powiedział, że zawodnicy nie wrócą do gry wcześniej niż w połowie czerwca. Nie oznacza to, że wtedy liga francuska zacznie grać, bowiem możliwe jest kolejne przesunięcie.

Caiazzo, cytowany przez goal.com, chce jak najszybciej wrócić do gry, bowiem każdy tydzień przerwy oznacza duże straty finansowe. - Musimy wrócić do gry za wszelką cenę, nawet jeśli mielibyśmy grać w lipcu i sierpniu - powiedział Caiazzo.

Dodał, że obecnie kluby tracą około 250 mln euro, ale póki krzywa zachorowań na koronawirusa nie zostanie zmieniona, nie można mówić o powrocie na stadiony. Kilku klubom grozi bankructwo. - Martwię się o wszystkie zespoły. Bez pomocy państwa połowa zawodowych klubów złoży wniosek o upadłość - dodał Caiazzo.

CZYTAJ TAKŻE Koronawirus. Neymar bije brawo lekarzom. "Dzięki za narażanie życia"

CZYTAJ TAKŻE Koronawirus. Francja dołącza do innych krajów. Liga została zawieszona

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • killllllll Zgłoś komentarz
  Teraz widać jak ten cały football pieknie funkcjonuje, od pożyczki do pożyczki. Przedsiebiorcy od siedmiu boleści. Kilku meczów nie zagraja i upadłość!! wszystko na kredyt!! wstyd! taka
  Czytaj całość
  kasa sie tam obraca a oni od piłkarzy żebrają
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×