Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. PZPN nie szykuje uchwały o redukcji zarobków piłkarzy

Gorąco na Twitterze. Pojawiły się informacje, że PZPN w obliczu pandemii koronawirusa szykuje uchwałę o redukcji zarobków piłkarzy. - To nieprawda - napisał Zbigniew Boniek.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Lukas Haraslin (z lewej) i Zvonimir Kozulj (z prawej) PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Lukas Haraslin (z lewej) i Zvonimir Kozulj (z prawej)

"PZPN szykuje uchwałę o redukcji zarobków piłkarzy. Chyba każdy rozumie jej konieczność. Przydałby się silny Polski Związek Piłkarzy, żeby zebrał ich głosy i reprezentował w rozmowach z działaczami. Ale pozycja PZP - delikatnie mówiąc - do najmocniejszych nie należy" - napisał na swoim Twitterze Łukasz Olkowicz, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". 

Szybko na te doniesienia zareagował Zbigniew Boniek, który również za pośrednictwem Twittera odpowiedział dziennikarzowi. "To nieprawda. PZPN nie ma żadnego umocowania prawnego, na mocy którego, mógłby regulować stosunek pracy pomiędzy spółką akcyjną a jej pracownikami" - napisał prezes PZPN.

Przypomnijmy, że pandemia koronawirusa, między innymi w Polsce, spowodowała zawieszenie do odwołania rozgrywek PKO Ekstraklasy. Nie wiadomo, czy będzie możliwe dokończenie sezonu 2019/2020. Kluby będą w trudnej sytuacji finansowej. Piłkarze Śląska Wrocław (jako pierwsi w Polsce), a później Wisły Kraków już zgodzili się na obniżenie swoich pensji. 

Czytaj także:
Śląsk Wrocław dał przykład. Piłkarze WKS-u zgodzili się na zamrożenie pensji
Piłkarze Wisły Kraków zgodzą się na redukcję wynagrodzenia

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×