Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

PKO Ekstraklasa. Kryzys nie ominął Legii Warszawa. Klub zwolnił czterdziestu pracowników

Kryzys gospodarczy związany z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa sprawił, że Legia Warszawa zwolniła już czterdziestu pracowników. Klub nadal nie porozumiał się z zawodnikami w sprawie obniżki wynagrodzeń.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Dariusz Mioduski Newspix / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Jak poinformował portal legia.net, warszawski klub po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce, zwolnił już czterdzieści osób. Część z nich otrzymała wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym, a pozostali mają zawarty w umowie okres wypowiedzenia. Większość osób to pracownicy działu marketingu czy mediów klubowych.

W dobie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa oszczędności są niezbędne. Kryzys dotyka wszystkich gałęzi gospodarki i cierpią na tym również kluby sportowe, które z racji zawieszonych rozgrywek, pozbawione są pieniędzy m.in. ze sprzedaży biletów.

Oszczędności w Legii dotyczą także pracowników biurowych, którzy otrzymają o pięćdziesiąt procent mniejsze wynagrodzenia. Także trenerzy wszystkich drużyn Legii Warszawa mają zarabiać o połowę mniej. Swoje pensje obniżył również zarząd klubu.

Wciąż nie ma jednak porozumienia dotyczącego obniżki wynagrodzeń z piłkarzami. Rozmowy na ten temat nie zostały zakończone. Zawodnicy akceptują redukcję płac, ale nie ustalono, jaki procent swoich zarobków stracą.

Czytaj także:
Psycholog Legii: Sportowiec ma przewagę nad "Kowalskim"
Transfery. Co dalej z Cavanim? W grę wchodzą kluby z Ameryki Południowej. Agent: Wszystko jest możliwe

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (14):

Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×