Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ostateczna decyzja UEFA ws. nazwy piłkarskich Mistrzostw Europy

Przyszłoroczne finały Mistrzostw Europy odbędą się pod nazwą Euro 2020 - czytamy w komunikacie UEFA opublikowanym w czwartek.
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Logo Euro 2020 (mimo przełożenia turnieju o rok, nazwa i logo mistrzostw pozostają te same) Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce - UEFA / Logo Euro 2020 (mimo przełożenia turnieju o rok, nazwa i logo mistrzostw pozostają te same)

Największa impreza organizowana przez UEFA odbędzie się pod wcześniej ustaloną nazwą. W czerwcu i lipcu tego roku miały odbyć się piłkarskie Euro 2020. Jednak w związku z pandemią koronawirusa turniej został przełożony o rok. Organizator nie zamierza zmieniać jego nazwy na Euro 2021.

"Potwierdzamy, że przyszłoroczne finały Mistrzostw Europy odbędą się jako Euro 2020" - podaje UEFA w komunikacie. "Ta decyzja pozwala zachować pierwotną wizję uczczenia 60-lecia mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ponadto będzie przypominać, jak cała piłkarska rodzina zjednoczyła się w reakcji na niespodziewane okoliczności - pandemię COVID-19 i trudną sytuację, z jaką zmaga się Europa i świat w 2020 roku" - czytamy dalej.

Decyzja federacji ma także podłoże biznesowe. Firmy zdążyły już wyprodukować i sprzedać wiele gadżetów na okazję mistrzostw z logotypem "Euro 2020". 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Michał Listkiewicz: Bałbym się wybiec na boisko, ale sędziowanie to służba i zawód. Inni pracują

"Nie chcemy tworzyć kolejnych odpadów. Stworzono już wiele produktów z marką "Euro 2020". Zmiana nazwy wydarzenia oznaczałaby wysłanie tych rzeczy na śmietnik i potrzebę wyprodukowania nowych" - pisze UEFA.

XVI Mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbędą się w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku. Turniej odbędzie się w 12 państwach, a wezmą w nim udział 24 drużyny w tym Polska.

Cięcia płac w PZPN

Dodatkowe zmiany, sędziowie bez gwizdków, są kluczowe daty - Ekstraklasa SA przelała swoje plany na papier

Czy pozostawienie nazwy "Euro 2020" to dobra decyzja UEFA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  "przyszłoroczne finały Mistrzostw Europy odbędą się jako Euro 2020" - boją się, że zmieniając na 201 naruszyliby czteroletnią przerwę. Następne w Niemczech (nazwane 2024)
  Czytaj całość
  miałyby nazwę 2025 lub od razu 2028. Chcą zachować "odległości czasowe".
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×