Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rekordowe 35 mln zł na wsparcie piłki nożnej dzieci i młodzieży

35 mln zł na wsparcie 600 szkółek piłkarskich. Ministerstwo Sportu przeznacza rekordowe środki na upowszechnianie futbolu wśród dzieci i młodzieży.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Danuta Dmowska-Andrzejuk Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Pieniądze zostaną rozdzielone w ramach programu "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich". Jest on skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat. Pod jego skrzydła trafi 57 tys. uczestników oraz ponad 3,7 tys. trenerów w całym kraju.

Jak podaje w oficjalnym komunikacie ministerstwo, celem programu jest "podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich poprzez wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami oraz wsparcie merytoryczno-finansowe osób prowadzących zajęcia sportowe".

- Ministerstwo Sportu przeznaczyło na ten cel 35 milionów złotych. Kwota pozwoli na wsparcie blisko 600 szkółek piłkarskich pracujących z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce - podkreśliła minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Budżet programu jest rekordowy jeśli chodzi o upowszechnianie wśród najmłodszych konkretnej dyscypliny sportu. W kolejnych dwóch latach ma on progresywnie rosnąć i w sumie wynieść aż 130 mln zł.

Ogólnopolskim operatorem programu "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich" został Polski Związek Piłki Nożnej.

Czytaj także:
Premier League: rewolucja na rynku telewizyjnym, mecze mogą trafić do stacji niekodowanych
Organizacyjna porażka w finale Pucharu Polski. Wielka awantura w Bydgoszczy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus przewartościował piłkarskie kontrakty. "Futbol jest przepłacony, ale to prawo rynku"

Chciałbyś, aby twoje dziecko związało życie z grą w piłkę nożną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
 • Kibic 53 Zgłoś komentarz
  Ile ? nie wierzę oczom. Dzieci w innych sportach to ile dostaną ? Trwonienie pieniędzy na piłkę nożną to najgorsza wiadomość jaką ostatnio podała minister. Co roku grube miliony na
  Czytaj całość
  kopaną, a wyników od lat brak. Wymarzyli sobie decydenci wiele lat temu (i obecnie też), że Polska będzie piłkarską potęgą. Jak już znajdzie się talent to i tak nie będzie grał w polskim klubie, Wynika z tego, że kształcimy kosztem innych dzieci z innych dyscyplin zawodników dla lig bardzo bogatych.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×