La Liga. Ważny dzień dla Messiego. Minęło 15 lat od jego pierwszej bramki dla Barcelony (wideo)

Dokładnie 15 lat temu Lionel Messi zdobył pierwszą bramkę w barwach seniorskiego zespołu FC Barcelona. Argentyńczykowi asystował Ronaldinho.

Mateusz Domański
15 lat temu Lionel Messi zdobył pierwszą bramkę dla seniorskiej Barcelony WP SportoweFakty / Dugout / 15 lat temu Lionel Messi zdobył pierwszą bramkę dla seniorskiej Barcelony
16 kwietnia 2004 roku Lionel Messi debiutował w pierwszej drużynie FC Barcelona. Na premierową bramkę musiał jednak trochę poczekać. Zainkasował ją w dziewiątym oficjalnym występie w barwach katalońskiego klubu, podczas spotkania z Albacete (2:0). Ten mecz odbył się 1 maja 2005 roku.

17-letni Argentyńczyk pojawił się na boisku w 87. minucie rywalizacji na Camp Nou. Duma Katalonii prowadziła wówczas już 1:0. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Messi dostał rewelacyjne podanie od Ronaldinho i ze stoickim spokojem przelobował bramkarza rywali.

W zasadzie Messi trafiał w tym meczu dwukrotnie. Kilkadziesiąt sekund wcześniej, po bardzo podobnej akcji, zdołał przechytrzyć golkipera rywali, ale ten gol nie został uznany. Sędzia liniowy dopatrzył się wtedy pozycji spalonej.

15 lat temu argentyński piłkarz zainkasował pierwszą bramkę dla seniorskiej Barcelony, a teraz ma na swoim koncie już 627 trafień, które wywalczył w 718 meczach.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)