Skandal w Bundeslidze! "Idź pierd**** swoją babcię" - Todibo obraził Haalanda

Piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen zapomniał najwyraźniej, że spotkania są rozgrywane bez kibiców i kamery rejestrują każde głośniej wypowiedziane słowo. Cały świat słyszał więc, jak w wulgarny sposób zaatakował napastnika Borussii Dortmund.

MB
Erling Haaland (z prawej) oraz Jean-Clair Todibo (w środku) Getty Images / Na zdjęciu: Erling Haaland (z prawej) oraz Jean-Clair Todibo (w środku)
Borussia Dortmund pewnie pokonała Schalke 04 Gelsenkirchen (4:0) w pierwszej kolejce Bundesligi po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Szczegółową relację przeczytasz TUTAJ >>.

Spore kontrowersje wywołała sytuacja z 23. minuty spotkania. Przy stanie 0:0, przed wykonaniem jednego ze stałych fragmentów gry kamery wychwyciły głośne: "Go f*** your grandmother" (w luźnym tłumaczeniu "idź pierd**** swoją babcię").

Powtórka sytuacji i zbliżenie kamery pozwoliło ocenić, że w tak chamski sposób odezwał się Jean-Clair Todibo, obrońca Schalke. Do kogo adresował te słowa? Do napastnika Borussii - Erlinga Haalanda.

Na boisku zrobiło się małe zamieszanie, piłkarze próbowali uspokoić sytuację, norweski piłkarz był zażenowany. Sędzia ostatecznie nie pokazał żółtej kartki Todibo (nie słyszał?).

Odpowiedź Haalanda? Norweg nie wdał się w pyskówkę, a po prostu zdobył bramkę. 13 minut później rozwiązał worek z bramkami (trafienie Haalanda zobacz TUTAJ >>).

A Todibo? Zawodnik wypożyczony do Schalke 04 z FC Barcelony w przerwie został zmieniony. Oficjalnie z powodu kontuzji. Zapisał się więc w historii tego spotkania tylko wulgarnym atakiem na rywala.

Czy Jean-Clair Todibo powinien otrzymać żółtą kartkę?