Tabela Bundesligi. Gladbach zrzuca RB Lipsk z podium, Dortmund tuż za Bayernem

W tabeli Bundesligi zaszło kilka ciekawych zmian. Najważniejszą jest zmiana na najniższym stopniu podium. Borussia Moenchengladbach wykorzystała wpadkę RB Lipsk i awansowała na trzecie miejsce.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Marcel Sabitzer z RB Lipsk PAP/EPA / Jan Woitas / Na zdjęciu: Marcel Sabitzer z RB Lipsk
Pierwszy dzień Bundesligi po wznowieniu rozgrywek dostarczył sporo emocji. Mieliśmy m.in. Revierderby, które przebiegły pod dyktando Borussii Dortmund  (wygrana 4:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen), przebudzenie Herthy Berlin (zwycięstwo 3:0 z TSG 1899 Hoffenheim) oraz wpadkę RB Lipsk z SC Freiburg (remis 1:1). Falstart "Czerwonych byków" skrzętnie wykorzystała Borussia M'gladbach.

"Źrebaki" późnym popołudniem grały na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Goście bardzo szybko zdominowali spotkanie za sprawą bramek Alassane Plei w 1. i Marcusa Thurama w 7. minucie. Pierwszy gol był też najszybszym w tym sezonie Bundesligi.

W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Ramy Bensebaini z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Andre Silva.

Dzięki wygranej 3:1 nad Eintrachtem Borussia awansowała z czwartego na trzecie miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad Lipskiem. Traci za to dwa punkty do BVB i trzy do Bayernu Monachium, ale Bawarczycy mają jeszcze do rozegranie starcie z 1.FC Union Berlin (niedziela, godz. 18:00).

Z pozostałych spotkań do rozegrania 1.FC Koeln podejmie u siebie 1.FSV Mainz 05  (niedziela, godz. 15:30), a Werder Brema zmierzy się z Bayerem Leverkusen  (poniedziałek, godz. 20:30).