Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Robert Lewandowski nie przejmuje się irracjonalną krytyką. "Nie da się uszczęśliwić wszystkich"

- Nie da się uszczęśliwić wszystkich. Tego też musiałem się nauczyć - tak Robert Lewandowski odpowiada na krytykę, która spadła na niego po przekazaniu 1 mln euro na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 w Polsce.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Robert Lewandowski PAP / Gniewomir Lubczyk / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

21 marca Anna i Robert Lewandowscy poinformowali, że przekażą polskiej służbie zdrowia 1 mln euro. 4 mln zł zostały rozdysponowane między 21 jednoimiennych szpitali zakaźnych - w całości przeznaczonych do leczenia zakażonych koronawirusem. Pozostała kwota, ponad pół miliona złotych, została przekazana na inne cele związane z walką z epidemią. Więcej TUTAJ.

Hojność Lewandowskich odbiła się szerokim echem na całym świecie. "Obłędna darowizna" - napisał popularny niemiecki portal sport1.de. W Polsce jednak nie zabrakło głosów, że kapitan drużyny narodowej "mógł zdobyć się na większy gest, bo dla niego milion euro to żadne poświęcenie". Jak zareagował na tę krytykę?

- Świata nie ulepszę. Poza tym nie da się uszczęśliwić wszystkich. Tego też musiałem się nauczyć - przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty (całość TUTAJ), dodając: - Po prostu nie zwracam na to uwagi. Jeśli coś jest wręcz irracjonalne, idę dalej. Gdybym przejmował się każdym dziwnym słowem na mój temat, nie robiłbym w życiu nic innego. Jest mi to do niczego niepotrzebne.

ZOBACZ WIDEO: Dosadna opinia na temat startu Bundesligi. "Fatalnie to wygląda"

Lewandowski nie patrzy na świat z pozycji nieomylnego: - Żeby było jasne: nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce. Lewandowski nie jest przecież idealny, nie robi wszystkiego dobrze. Czasem się pomylę, powiem coś źle. Ktoś mi to wypomni - OK. Przyjmuję, wyciągam wnioski i staram się już podobnych błędów w przyszłości nie popełniać. Ale coś takiego?

Co skłoniło piłkarza do tego, by pomóc polskiej służbie zdrowia po wybuchu epidemii? - Sytuacja z koronawirusem dotknęła każdego. Obserwowaliśmy z Anią, co dzieje się wokół. Śledziliśmy doniesienia. Słyszeliśmy, jak wygląda sytuacja w szpitalach. Pomyśleliśmy, że jeśli taki gest miałby okazać się pomocny, to dlaczego mielibyśmy go nie wykonać?

- Wymagała tego sytuacja. Mam nadzieję, że pracownikom wszystkich zakaźnych szpitali, do których trafiła pomoc, pracowało się i pracuje dzięki temu choć trochę łatwiej. A co najważniejsze, że pomogliśmy chorym - przyznał napastnik Bayernu Monachium.

Czy wie, jak konkretnie rozdysponowywana została ich pomoc? - Nie dotarły do mnie jakieś konkretne przypadki, nie chcę też uderzać w wysokie tony. Jeśli jednak zakupiony z tych pieniędzy sprzęt dzisiaj, jutro, za miesiąc czy za rok ma pomóc w wyleczeniu kogoś albo nawet w uratowaniu komuś życia, to jest to dla mnie największa satysfakcja.

Od wybuchu epidemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 20 143 osoby, 972 z nich zmarły.

Czytaj również -> W Niemczech głośno o Lewandowskim

Bundesligę możesz oglądać na kanałach Eleven Sports w WP Pilot

Czy spodobał Ci się gest Anny i Roberta Lewandowskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (6):

 • Tomasz Kantor Zgłoś komentarz
  cyt; Lewandowski nie patrzy na świat z pozycji nieomylnego: - Żeby było jasne: nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce. Czy do konstruktywnej krytyki można zaliczyć przyjęcie
  Czytaj całość
  stanowiska ambasadora komunistycznej firmy teleinformatycznej huawei, która wywodzi się z odłamu szpiegowskiej struktury KPCh. Czy Pan Lewandowski nie ma świadomości i odpowiedzialności moralnej wobec swoich rodaków, którzy oddali życie w walce z ustrojem komunistycznym po II Wojnie Światowej?
  • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
   Kołodziejczyk - kierownik sf coś tam - niech się waży dopuścić do PONOWNEGO usunięcia mojego wpisu. Bobek lewaty[...]a? Prosto z zoo? Nie, prosto z folklorystycznych Kurpiów. Bobkowie
   Czytaj całość
   lewaty[...]a: autor licencjatu po 10 latach zmagań intelektualnych, na swoją miarę, magistra od fikołków, propagatorka „paszy bezglutenowej” opowiadają na lewo i prawo o ochronie życia prywatnego. I dlatego molestują i prowadzą stalking wobec internautów informacjami o swoim folklorystycznym życiu. Ile IQ trzeba mieć, żeby rozumieć, jak to z tzw. "licencjatem" i to z przetrzepanym przez uprawianie karate wypełnieniem czaszki, sens swoich deklaracji? Monetyzowanie grubego brzucha i osobników kilka dniu temu wyjętych z brzucha tej ww. Gdzie jest rzecznik praw dziecka i Bodnar? Kabaret. Kabaret dla ubogich intelektualnie. Była "gadzinówka", jest "wpcikówka"? Kto jest kierownikiem tej bulwarówki dla elity intelektualnej na miarę ……Bobka, Bobkowej i przychówka?
   • S-E-B-A Zgłoś komentarz
    Ja myślę że mogę już śmiało potwierdzić tezę o tym że ten portal ma jakiś układ z Bobkiem nie wiem na czym on polega czy on ma jakieś udziały tutaj ale jest coś na rzeczy bo to
    Czytaj całość
    jest poprostu niemożliwe to co się dzieje tutaj
    • kiks Zgłoś komentarz
     Dzień bez Lewego w mediach, dzień stracony. Dlaczego ten grajek w niemieckiej lidze kopanej (a w Polsce słup ogłoszeniowy) jest takim idolem naszych totalnych mediów?
     • yes Zgłoś komentarz
      Przed laty (w czerwcu 1970) śpiewała Silna Grupa pod Wezwaniem z Grześkowiakiem: "Bo nieważne, czyje co je, Ważne to je, co je moje!". Chodzi o pieniądze i czyny...
      • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
       Kmita - światowej klasy tzw. "redaktor" ze światowego portalu dla inteligentnych (inaczej?) informuje o super narcyzie - Bobku lewaty[...]a - światowej klasy osobniku monetyzującym
       Czytaj całość
       siebie, swoją nad wyraz inteligentną sąsiadkę z kanapy i swoje (??????) zstępne. Była "gadzinówka", jest "sfwpciówka"?
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×