Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Robert Lewandowski zadowolony z powrotu Bundesligi. "Niemcy są bardzo rozwinięci pod względem medycznym"

Bundesliga jako jedyna z czołowych lig europejskich wróciła już do gry. Mecze odbywają się bez kibiców i przy zastosowaniu specjalnych obostrzeń. To cieszy Roberta Lewandowskiego. Tak szybki powrót piłki nożnej mógł udać się tylko w Niemczech.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Hannibal Hanschke / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

16 maja wznowiono rozgrywki Bundesligi po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. To pierwsza wielka liga w Europie, która wróciła do gry. We Francji już podjęto decyzję o zakończeniu sezonu, w Anglii i Hiszpanii nie palą się do powrotu, a we Włoszech póki co wszystko pozostaje tylko w planach. 

Niemcy zastosowali specjalne obostrzenia. Zawodnicy przed pierwszymi meczami byli w tygodniowej izolacji. Teraz również obowiązują ich pewne restrykcje dotyczące m.in. przemieszczania się na mecze. Piłkarze wciąż muszą uważać, unikać kontaktów z innymi ludźmi. To mogło udać się tylko w Niemczech, gdzie szybko opanowano koronawirusa. Wykryto ponad 179 tysięcy zakażeń, ale już teraz 159 tysięcy z nich jest zdrowych.

- Niemcy są bardzo rozwinięci pod względem medycznym. Szybko nastąpiła stabilizacja. Uznali, że są gotowi, by ostrożnie wracać do normalności. Powrót Bundesligi, na razie w takiej formie, bez kibiców i z zachowaniem procedur, to taki pierwszy krok. Powoli będzie to zmierzać w dobrym kierunku - powiedział nam Robert Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo


Mecze przy pustych trybunach sprawiają, że nie ma tej atmosfery, co zwykle. Mimo to Lewandowski jest zadowolony, że może grać.  - Nikt też nie mógł oczekiwać, że będzie to wyglądało jak w meczach z kibicami na trybunach. Wychodzisz na boisko, nie ma dopingu, okrzyków. Dawnych przyzwyczajeń. Brakuje tak ważnej składowej meczu, brakuje tej niesamowitej atmosfery, którą tworzą właśnie kibice. Tego nie ma i jakiś czas po prostu nie będzie. Musimy się też i do tego przyzwyczaić - stwierdził.

Po dwumiesięcznej przerwie piłkarze potrzebują czasu, by złapać rytm meczowy. To powinno nadejść z czasem. Jeśli sytuacja epidemiczna w Niemczech się nie pogorszy, ani żaden z piłkarzy nie zakazi się koronawirusem, sezon zostanie dokończony. To daje nadzieję na lepsze jutro dla światowego sportu. Gdy w kilku innych krajach zakończono już rozgrywki i przyznano tytuły, Niemcy chcą wszystko rozstrzygnąć na boisku. 

Lewandowski ma za to szansę, by pobić rekord legendarnego Gerda Muellera. Niemiec w sezonie 1971/1972 strzelił 40 goli. Lewandowski do tej pory ma 26 trafień. Jednak Polak najpierw chce pobić swój bramkowy rekord w jednym sezonie, który wynosi 30 goli. Później będzie myślał o kolejnym historycznym wyczynie.

Czytaj także: 
Lewandowski szczęśliwy w roli podwójnego taty. "A to zabawa, a to huśtawkę skręciłem dla małej. To dla mnie ważne"
Robert Lewandowski nie przejmuje się irracjonalną krytyką. "Nie da się uszczęśliwić wszystkich"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Dzień bez Lewandowskiego może być po wielokroć nieudany? Czy ktoś kto wstanie lewą nogą z łóżka, przejdzie pod drabiną albo komu czarny kot przebiegnie drogę, powinien szybko
  Czytaj całość
  otworzyć SF i uspokoi się, albo i nie ;) Można też odpukać w niemalowane drewno, splunąć po trzykroć przez lewe ramię albo spytać babcię co jeszcze (z)robić...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×