Bundesliga. Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Zobacz bramkę Polaka

Robert Lewandowski nie poddaje się w pogoni za rekordem Gerda Muellera. W sobotnim meczu z Eintrachtem Frankfurt Polak głową zdobył bramkę na 3:0 dla Bayernu Monachium. Zobacz już 27. trafienie naszego reprezentanta w tym sezonie Bundesligi.

Szymon Łożyński
Robert Lewandowski strzela bramkę PAP/EPA / ANDREAS GEBERT / Na zdjęciu: Robert Lewandowski strzela bramkę
Do przerwy sobotniego meczu na Allianz Arenie Bayern Monachium prowadził 2:0. Druga połowa dla gospodarzy rozpoczęła się idealnie.

Tuż po wznowieniu gry do piłki przed polem karnym Eintrachtu Frankfurt dopadł Kingsley Coman. Francuz przyjął piłkę, przebiegł z nią kawałek boiska i dośrodkował w pole karne. Na piłkę czekał już Robert Lewandowski, który głową pokonała bramkarza rywali.

To już 27. gol polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi. Polak goni rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 zdobył aż 40 bramek w niemieckiej ekstraklasie.

Co ciekawe, po bramce Lewandowskiego na 3:0, w grę drużyny Bayernu wdarło się rozluźnienie. Wykorzystali to gracze Eintrachtu, którzy strzelili dwa gole. Sytuację na boisku uspokoił Alphonso Davies, zdobywając bramkę na 4:2 dla Bayernu. Ostatecznie drużyna z Monachium wygrała 5:2 i utrzymała w tabeli 4 punkty przewagi nad wiceliderem Borussią Dortmund (relacja z meczu TUTAJ).

W całym sezonie 2019/2020, biorąc pod uwagę Bundesligę, Ligę Mistrzów i Puchar Niemiec, Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 41 goli!