Bundesliga: pierwsza bramka Piątka od trzech miesięcy! Zobacz uderzenie Polaka

Polski napastnik występujący w Bundeslidze pokazał, że nadal można na niego liczyć. Przerwał trzymiesięczną passę bez gola i uratował dla Herthy Berlin bardzo ważny punkt.

Marek Bobakowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek znów na ustach kibiców! Napastnik Herthy Berlin doprowadził do remisu (2:2) w wyjazdowym spotkaniu z faworyzowanym RB Lipsk (TUTAJ znajdziesz pomeczową relację >>). A trzeba zaznaczyć, że Polak znów rozpoczął - trzeci raz z rzędu po powrocie Bundesligi po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa - mecz na ławce rezerwowych. Wszedł w 71. minucie i zdążył zostać bohaterem swojej drużyny.

Piątek wykorzystał rzut karny, który sędzia podyktował za faul na Matheusie Cunhi. Polski napastnik wziął sprawy w swoje ręce, ustawił piłkę na jedenastym metrze i nie dał żadnych szans Peterowi Gulacsiemu.

Zobacz ten strzał.

Piątek może odetchnąć. Ostatnią bramkę zdobył prawie trzy miesiące temu - 28 lutego w meczu z Fortuną Duesseldorf. Polski napastnik wówczas, podobnie jak teraz, skutecznie wykonał rzut karny i doprowadził do remisu 3:3. Tym samym uratował punkt dla swojej ekipy (TUTAJ więcej szczegółów >>).

To trzecia bramka Piątka w barwach klubu z Berlina. W sezonie 2019/20 (do stycznia 2020 Polak występował w AC Milan) to jego dziewiąty gol.

Przypomnijmy, że Hertha doskonale rozpoczęła wznowione rozgrywki Bundesligi. W trzech spotkaniach zdobyła siedem punktów i ma już dość dużą przewagę nad strefą spadkową. A głównym zadaniem nowego trenera Bruno Labbadii jest właśnie utrzymanie w ekstraklasie.

Czy Krzysztof Piątek wywalczy na stałe miejsce w wyjściowym składzie Herthy?