La Liga. Real Mallorca - FC Barcelona. Intruz na murawie, choć mecz bez udziału publiczności

W trakcie meczu hiszpańskiej La Ligi Real Mallorca - FC Barcelona na murawie pojawił się kibic, który chciał zrobić sobie kilka zdjęć z piłkarzami. Ochrona zareagowała natychmiastowo.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
intruz w meczu Barcelony Getty Images / David Ramo / Na zdjęciu: intruz w meczu Barcelony
W 53. minucie spotkania 28. kolejki hiszpańskiej La Ligi Real Mallorca - FC Barcelona na murawie Estadi de Son Moix pojawił się kibic. Może to zaskakiwać, ponieważ mecze odbywają się bez udziału publiczności. Intruz wybiegł w koszulce reprezentacji Argentyny z numerem 10 na plecach, zrobił selfie z Jordim Albą, do którego miał najbliżej, choć ten na początku go ignorował. Następnie pobiegł w stronę środka boiska, by zdobyć zdjęcie z Leo Messim.

Sędzia przerwał mecz, gdy zobaczył fana obok Alby. Ochrona zareagowała natychmiastowo i zdążyła go złapać, zanim dobiegł do Messiego. Następnie wyprowadziła zapłakanego intruza z boiska. Po drodze pocieszał go trener gospodarzy Vicente Moreno. Realizator skupiał się wówczas na pokazaniu twarzy kilku skonsternowanych sytuacją piłkarzy.

Niechciany kibic na meczu Real Mallorca - FC Barcelona Niechciany kibic na meczu Real Mallorca - FC Barcelona

Jak podaje kataloński dziennik "Mundo Deportivo", to nastoletni kibic pochodzący z Francji, ale całe życie mieszka na Majorce. Całą akcję miał zaplanowaną jeszcze przed pandemią koronawirusa, jest wielkim fanem Messiego. W okolicach stadionu pojawił się z przyjaciółmi ok. 40. minuty meczu. Postanowił przeskoczyć ogrodzenie i z trybun zszedł po schodach na boisko.

Dodajmy, że pojawił się na boisku bez maseczki na twarzy. Mallorca i liga mają wyjaśniać sprawę. Ochrona i policja miały też zmusić fana do podpisania kilku dokumentów i usunięcia wszystkich zrobionych zdjęć. Za incydent może dostać karę grzywny.

- Marzyłem o zdjęciu z Messim, ale najpierw zobaczyłem Jordiego Albę i zrobiłem sobie zdjęcie z nim. Mój plan zawiódł, wszystko przez nerwy. Pokazałem jaja, ale ostatecznie zostałem z niczym - powiedział kibic cytowany przez hiszpańskie media.
Barcelona wygrała 4:0 po bramkach Arturo Vidala, Martina Braithwaite'a, Jordiego Alby i Leo Messiego. Odskoczyła Realowi Madryt na pięć punktów w tabeli. Musi jednak czekać na odpowiedź "Królewskich" w meczu z SD Eibar.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)