II liga: remis za plecami liderów. Górnik Łęczna obronił trzecie miejsce

Widzew Łódź i GKS Katowice nie mają powodu do dużych obaw na miejscach premiowanych awansem. Za ich plecami nadal panuje marazm. Czwarta Resovia zremisowała 1:1 z trzecim Górnikiem Łęczna.

kibice Górnika Łęczna WP SportoweFakty / Krzysztof Rzewnicki / Na zdjęciu: kibice Górnika Łęczna
Drużyny będące na miejscach premiowanych awansem - Widzew Łódź i GKS Katowice potykają się i regularnie gubią punkty, ale absolutnie nie przekłada się to na ożywienie w grupie pościgowej. Czwarta w tabeli Resovia, która była w niedzielę gospodarzem, zdobyła pięć z możliwych 15 punktów w rundzie wiosennej, a trzeci Górnik Łęczna jeden. Ekipa z Lubelszczyzny jest w 2020 roku najgorszym drugoligowcem.

Stąd słuszne obawy o poziom meczu, który z perspektywy tabeli był hitem 25. kolejki. W pierwszej połowie drużyny miały problem z zawiązaniem składnego ataku, a bramkarze nie musieli okazji do zaprezentowania umiejętności. Akcje były przerywane w bezpiecznym dla nich miejscu boiska, a ponadto mnożyły się niedokładności.

Dlatego nic nie wskazywało na kanonadę. Na szczęście dla widowiska gole jednak padły. Bronią obu drużyn, pozwalającą na zmianę wyniku, okazały się stałe fragmenty gry. Resovia przyspieszyła po przerwie, a poddani presji łęcznianie popełnili błąd w 61. minucie. Jeden z nich dotknął piłkę ręką w polu karnym, a podyktowana wtedy jedenastka została zamieniona w gola na 1:0 dla Resovii przez Maksymiliana Hebela.

Górnik uniknął szóstej porażki z rzędu dzięki bramce na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Najlepiej w polu karnym Resovii zachował się Przemysław Banaszak i pokonał w 80. minucie Marcela Zapytowskiego. Niewiele wcześniej ten piłkarz wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Kamil Kiereś trafił ze zmianą. Dzięki małemu przełamaniu Górnik pozostaje na trzecim miejscu w tabeli, ale tak samo jak rzeszowianie, powinien już zainteresować się tym, co dzieje się na niższych lokatach.

Resovia - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 - Maksymilian Hebel (k.) 62'
1:1 - Przemysław Banaszak 80'

Resovia: Marcel Zapytowski - Bartłomiej Wasiluk, Dawid Kubowicz, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski - Szymon Kaliniec (89' Konrad Domoń), Adrian Dziubiński - Szymon Feret (89' Szymon Hajduk), Maksymilian Hebel (73' Kamil Radulj), Serhij Krykun - Daniel Świderski (60' Hubert Antkowiak)

Górnik: Adrian Kostrzewski – Maciej Orłowski, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro (77' Przemysław Banaszak) - Tomasz Tymosiak, Marcin Stromecki - Michał Goliński (66' Dominik Lewandowski), Adrian Cierpka (69' Bartosz Śpiączka), Aron Stasiak (78' Karol Turek) - Paweł Wojciechowski

Żółte kartki: Dziubiński, Zalepa, Antkowiak, Wasiluk (Resovia) oraz Stromecki, Turek, Śpiączka (Górnik)

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Czytaj także: Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS 1962 Jastrzębie. Pościgi w meczu i w tabeli Czytaj także: Emocje do końca. Olimpia Grudziądz i Puszcza Niepołomice skuteczne w ostatnich minutach

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kamil Kiereś będzie trenerem Górnika Łęczna do końca sezonu?