Co za gol! Piękne trafienie Szweda urodzonego w Polsce. To trzeba zobaczyć (wideo)

Twitter / Dplay Sport / Na zdjęciu: gol Piotra Johanssona (Kalmar) w meczu z Falkenberg w lidze szwedzkiej

Takie bramki nie zdarzają się zbyt często. Piotr Johansson, Szwed, który urodził się Gorlicach, popisał się fantastycznym strzałem z niemal połowy boiska. Jego zespół Kalmar pokonał Falkenbergs 2:0 w szwedzkiej ekstraklasie.

Szwedzi zachwycają się trafieniem Piotra Johanssona w meczu Falkenbergs - Kalmar (0:2) w ramach 3. kolejki Allsvenskan (najwyższa klasa rozgrywkowa).

25-letni pomocnik wykorzystał niecelne podanie bramkarza i strzałem z niemal połowy boiska umieścił piłkę w siatce. Johansson wykazał się dużym sprytem i zaawansowaniem technicznym.

W Szwecji ten gol robi prawdziwą furorę. Kibice są nim zachwyceni. W samych superlatywach wypowiadają się na temat strzału 25-latka.

Zobacz trafienie Johanssona:

Piotr Johansson jest Polakiem, urodził się w Gorlicach. Jako dziecko wyemigrował z matką do Szwecji, a nazwisko zawdzięcza ojczymowi. Dobrze mówi po polsku. Występował w reprezentacji Szwecji U-17, ale gdy był juniorem, jego karierę na długie miesiące przerwała kontuzja. Do Kalmar FF dołączył na początku 2019 roku, wiążąc się z nim trzyletnim kontraktem. Przed sezonem 2019/2020 miał trafić do Lecha Poznań, ale ostatecznie do transferu nie doszło.