Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybory 2020. Zbigniew Boniek wywołał zamieszanie. Ktoś złożył na niego skargę na Twitterze

Wpis Zbigniewa Bońka dotyczący wyborów prezydenckich wywołał burzę w sieci. Okazuje się, że ktoś zgłosił jego post do administracji Twittera, ale ta nie dopatrzyła się złamania regulaminu.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Jakub Orzechowski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Przypomnijmy: Zbigniew Boniek napisał na Twitterze po ogłoszeniu wyników I tury wyborów prezydenckich: "Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska".

Wpis wywołał wiele kontrowersji, a na prezesa PZPN spadła lawina krytyki. Negatywnie o jego słowach wypowiadali się zarówno anonimowi użytkownicy Twittera, jak i byli piłkarze czy politycy. - Zbyszek przeholował - mówił Jan Tomaszewski w rozmowie z WP SportoweFakty. - Nie wiem, w kogo chciał uderzyć - powiedział naszemu dziennikarzowi Ryszard Czarnecki.

Boniek zdaje się bagatelizować całą sytuację. Na swoim twitterowym profilu poinformował, że jeden z użytkowników portalu zgłosił do jego administracji skargę na post autorstwa prezesa PZPN. Obyło się jednak bez konsekwencji. Wpis został sprawdzony przez Twittera i nie dopatrzono się złamania regulaminu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny samobój z polskiej ligi

"Aż tak. Nie lepiej się pośmiać?" - napisał na Twitterze Boniek, co tylko dolało oliwy do ognia. Prezes PZPN znów jest krytykowany przez kibiców, którzy zalecają mu, by nie komentował już sprawy wyborów prezydenckich i preferencji społecznych.

Wcześniej Boniek z kontrowersyjnego wpisu tłumaczył się w rozmowie z Cezarym Kowalskim z Polsatu Sport. - Tak czasami bywa, jeśli emocje biorą górę nad mózgiem i racjonalnością. Ja przecież napisałem jedynie to co przeczytałem w gazecie. Że 70 procent elektoratu jednego z kandydatów to ludzie ze środowisk wiejskich, z podstawowym wykształceniem i emeryci. Przecież to nic obraźliwego, jedynie stwierdzenie faktu - mówił. 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. O prezydenturę walczyć będą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Pierwszą turę wygrał Duda, zdobywając 43,5 proc. głosów. Poparcie Trzaskowskiego to 30,46 proc. 


Czytaj także:
Wybory 2020. Zbigniew Boniek odpowiada: Emocje biorą górę nad mózgiem i racjonalnością
Wybory 2020. Ryszard Czarnecki: Wpis Zbigniewa Bońka był nieelegancki, nie wiem w kogo chciał uderzyć

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (9):

 • Edmund Wiatrowski Zgłoś komentarz
  W uliczkę już nie wyskoczy Boniek.Nie tłumacz się tylko kończ wasc wstydu oszczędź zostałeś zdemaskowany
  • Edmund Wiatrowski Zgłoś komentarz
   Trzeba było skończyć na pierwszym zdaniu.Drugie zdanie demaskuje prezesa i honorowo nalezaloby ustąpić.Nie tłumacz kończ wasc wg klasyka
   • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
    @maybach dla bidula: Nastepny "wyksztalcony". Przez takie buractwo Polacy sa nielubiani na swiecie.
    • UNIAnista Zgłoś komentarz
     Nie chce się komentować tego,co ten "wykształcony mieszczuch,na dodatek rudy,pi.....li.A taki z niego "yntelygent"
     • Cheers Zgłoś komentarz
      Pan Boniek albo udaje Greka albo sam nie rozumie co napisał. Wiadomo, że w jego wpisie kluczowe jest stwierdzenie "trochę dziwne", które deprecjonuje ludzi, których wymienia.
      Czytaj całość
      Odpowiadając na dramatyczny, ukryty między słowami apel, proponuję żeby następnego prezydenta wybierał pan Boniek. Najlepiej samego siebie.
      • KIBIC Z POZNANIA. Zgłoś komentarz
       Panie Boniek a pana dzieci i wnuki mówią po Polaku ,teraz możemy się pośmiać ,ja też napisałem prawdę .
       • Robertzg Zgłoś komentarz
        Piłkarzyk wychowany w wojskowym klubie Zawisza, w wojsku demoracji nie ma. Nie zrozumiał jej zasad do dzisiaj
        • cadi Zgłoś komentarz
         Gdyby prześledzić wszystkie wypowiedzi rudego prezesa ,to trudno się doszukać choćby jednej na poziomie godnym jakby nie było prezesa PZPN.Chodzą słuchy , że jak Boniek był kiedyś na
         Czytaj całość
         audiencji u Jana Pawła II , zadał Papieżowi pytanie , czy Ten wie , kto jest bardziej popularny w Rzymie :Papież czy Boniek? Nie czekając na odpowiedź ,wypalił ,że on (Boniek)..Czego z drugiej strony oczekiwać od MAGISTRA z dyplomem ,który to dyplom obowiązkowo otrzymywał w tamtych czasach właściwie każdy w miarę rozpoznawalny sportowiec z wiedzą na poziomie gimnazjum.Tak przynajmniej powiedział mi jeden z byłych piłkarzy Resovii ,który z Bońkiem "studiował"
         • ello124 Zgłoś komentarz
          Najpierw mówią aby wszyscy szli na wybory, oddali swój obywatelsko obowiązek, a później kręcą nosem sortując ludzi jak za III rzeszy, mojego kolego dziadkowie mieszkają na wsi, mają
          Czytaj całość
          podstawowe wykształcenie i życie oddadzą za Trzaskowskiego, co im teraz powie Pana Zbigniew Boniek????, ale wy to ci lepsi na ugorze ;)))))
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×