Premier League. Southampton FC - Manchester City: piękny gol niemal z połowy boiska, Bednarek i spółka zwyciężyli!

Sensacja na St Mary's Stadium! W spotkaniu 33. kolejki Premier League ekipa Southampton FC, z Janem Bednarkiem w składzie, po pięknym golu Che Adamsa pokonała wicelidera rozgrywek, Manchester City (1:0). Polak rozegrał bardzo dobre zawody.
Tomasz Rosiński
piłkarze Southampton FC PAP/EPA / Frank Augstein / Na zdjęciu: piłkarze Southampton FC

Southampton grał w ostatnim czasie w kratkę, zaś będący zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia Man City przystępował do potyczki podbudowany efektownym zwycięstwem z mistrzem kraju, Liverpool FC (4:0).

Zgodnie z przewidywaniami The Citizens od początku rywalizacji dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką, ale dość niespodziewanie to Święci w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas po przechwycie w środku pola bez zastanowienia uderzył Che Adams i przepięknym lobem niemal z połowy boiska pokonał Edersona.

Podopieczni Ralpha Hasenhuettla grali odważnie i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Co prawda w 31. minucie Fernandinho trafił w słupek, a po chwili celnie przymierzył Riyad Mahrez, ale przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Od startu drugiej połowy batalii zawodnicy prowadzeni przez Pepa Guardiolę bili głową w mur złożony z defensorów Southampton z Bednarkiem na czele. Bardzo pewnym punktem Świętych był również bramkarz, Alex McCarthy.

Gospodarze nie uciekali się tylko do bronienia korzystnego rezultatu, lecz również byli nastawieni na szybkie kontrataki i 76. minucie mogli wygrywać 2:0. Wtedy to z linii pola karnego huknął Stuart Armstrong, zaś Ederson odbił piłkę nogami.

Nawet wejście Kevina De Bruyne'a nie zmieniło oblicza drużyny Man City, która sensacyjnie przegrała w Southampton 0:1.