PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - Cracovia. Mecz przerwany przez kibiców

Hit 35. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa - Cracovia (2:0) został przerwany na 6 minut po tym, jak kibice gospodarzy urządzili na trybunach "racowisko".

Maciej Kmita
Kibice Legii Warszawa podczas meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej Ekstraklasy z Cracovią PAP / Kibice Legii Warszawa podczas meczu grupy mistrzowskiej piłkarskiej Ekstraklasy z Cracovią
Do incydentu doszło w 60. minucie. Najpierw "Żyletę" przykryła wielka sektorówka, co zawsze jest zwiastunem pirotechnicznego popisu kibiców, a potem fani Legii odpalili na trybunie północnej kilkadziesiąt rac.

Dym z nich szybko przeniósł się nad pole gry i ograniczył widoczność, więc sędzia Jarosław Przybył podjął decyzję o przerwaniu spotkania. Mecz został wznowiony po ponad sześciu minutach.

Klubowi z Łazienkowskiej 3 grozi grzywna finansowa od Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Niewykluczone, że fani, którzy podczas meczu z Cracovią siedzą na "Żylecie", nie będą mogli wejść na kolejne domowe spotkanie Legii.
Kibice Legii odpalili środki pirotechniczne podczas meczu z Cracovią Kibice Legii odpalili środki pirotechniczne podczas meczu z Cracovią
Kibice Legii sprawili klubowi problemy nie po raz pierwszy w ostatnich tygodniach. 21 czerwca, w pierwszej kolejce po otwarciu trybun dla publiczności, fani Wojskowych zignorowali zalecania dotyczące ich udziału w spotkaniu. Więcej TUTAJ.

W meczu z Cracovią Legia zapewniła sobie 14. w historii mistrzostwo Polski. Wojskowym do tytułu wystarczył remis, ale pokonał Pasy 2:0 po golach Tomasa Pekharta i Waleriana Gwilii. Relacja TUTAJ.

Mistrzowska feta w tym roku ma się odbyć nie na placu Zamkowym jak dotąd, tylko na bulwarach wiślanych. Więcej TUTAJ. Na oficjalną ceremonię z wręczeniem medali i trofeum Legia będzie musiała poczekać do przyszłej niedzieli, kiedy zostanie rozegrana 37. kolejka.