Serie A: SPAL przegrywa mecz za meczem. Thiago Cionek i Arkadiusz Reca nie pomogli przerwać kryzysu

SPAL nie zwyciężył już od sześciu kolejek. W przegranym 0:2 meczu z Genoą CFC zagrali Thiago Cionek oraz Arkadiusz Reca. Lepsza drużyna opuściła strefę spadkową.
Thiago Cionek Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Thiago Cionek

SPAL przyjechał do Genui po raz drugi od czasu restartu ligi. Kiedy przygotowywał się do starcia z Sampdorią, miał jeszcze pewną nadzieję na pozostanie w elicie. Przed konfrontacją z Genoą CFC tylko matematyka trzymała Spallinich w lidze. Już nawet nagłe przełamanie nie byłoby dla nich ratunkiem.

W lepszej sytuacji jest Genoa CFC, która również miała za sobą pasmo pięciu meczów bez zwycięstwa, ale dzięki wcześniej zdobytym punktom mogła w niedzielę opuścić strefę spadkową. Po 45 minutach prowadziła 1:0, a do bramki przymierzył Goran Pandev po jeszcze ładniejszej od strzału asyście Iago Falque. Hiszpan chciał do niej dorzucić gola z rzutu karnego, ale zmarnował jedenastkę w 37. minucie. Jego intencję wyczuł Karlo Letica.

Thiago Cionek wrócił do obrony po pauzie spowodowanej nadmiarem kartek, a na lewym wahadle zagrał Arkadiusz Reca, który w poprzednim meczu wniósł impuls z ławki rezerwowych. Defensywa SPAL-u skapitulowała po raz drugi w 54. minucie, a gola na 2:0 strzelił Lasse Schone. Holender ustalił wynik eleganckim uderzeniem z rzutu wolnego. Niewiele później kolejny cios mógł zadać gospodarzom Andrea Pinamonti. Piłka po strzale Włocha otarła się o słupek.

Drużyna ze Stadio Luigi Ferraris zwyciężyła zasłużenie. Posiadała piłkę przez 59 procent czasu, a dziewięć z 12 jej strzałów było celnych. Cieszyła się z kompletu punktów na własnym stadionie po czterech porażkach w roli gospodarza z rzędu. SPAL nie odpowiedział żadną próbą w lustro bramki Mattii Perina. Drużyna z Ferrary przegrała z Genoą po raz pierwszy od czasu powrotu do Serie A i poniosła 13. w sezonie porażkę na wyjeździe.

Bartosz Salamon był na ławce, a Jakub Iskra poza kadrą SPAL-u. Z kolei Filip Jagiełło był rezerwowym Genoi.

Genoa CFC - SPAL 2:0 (1:0)
1:0 - Goran Pandev 24'
2:0 - Lasse Schone 54'

W 37. minucie Iago Falque (Genoa) nie wykorzystał rzutu karnego. Karlo Letica obronił.

Genoa: Mattia Perin - Davide Biraschi, Edoardo Goldaniga, Cristian Zapata, Andrea Masiello - Valon Behrami (73' Lukas Lerager), Lasse Schone, Francesco Cassata (60' Antonio Barreca) - Goran Pandev (73' Antonio Sanabria), Iago Falque - Andrea Pinamonti (90' Mattia Destro)

SPAL: Karlo Letica - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Kevin Bonifazi - Gabriele Strefezza (58' Marco D'Alessandro), Georgi Tunjov (58' Mirko Valdifiori), Bryan Dabo (70' Jacopo Sala), Simone Missiroli, Arkadiusz Reca - Sergio Floccari (70' Alberto Cerri), Andrea Petagna

Żółte kartki: Behrami (Genoa) oraz Floccari, Cerri (SPAL)

Sędzia: Marco Guida