Premier League. Chelsea - Norwich. Gospodarze zawiedli, ale umocnili się na podium

Na otwarcie 36. kolejki Premier League ważne zwycięstwo odniosła Chelsea. Gospodarze pokonali 1:0 zdegradowany już z ligi Norwich i umocnili się na 3. pozycji.
Michał Piegza
mecz Chelsea FC - Norwich City PAP/EPA / Julian Finney/NMC/Pool / Na zdjęciu: mecz Chelsea FC - Norwich City

Po ostatniej wysokiej porażce z Sheffield United (3:0) Chelsea utrzymała 3. miejsce. Potknęli się główni rywale w walce o ligowe podium i Ligę Mistrzów: Leicester i Manchester United.

Chelsea potyczką ze zdegradowanym już Norwich rozpoczęła 36. kolejkę Premier League. Zespól Franka Lamparda w niedzielę czeka mecz półfinałowy Pucharu Anglii z Manchesterem United. Gospodarze wyraźnie oszczędzali siły na spotkanie.

Tim Krul długo zachowywał czyste konto. Gospodarze niezbyt często mu zagrażali. W 36. minucie szansę na bramkę miał Pulisić, ale bramkarz popisał się świetną interwencją.

Wydawało się, że do przerwy bramki nie padną. W trzeciej minucie doliczonego czasu do dośrodkowania z lewej strony Christiana Pulisicia doszedł Olivier Giroud i efektownym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki z trzech metrów.

Po zmianie stron Chelsea dominowała, ale cały czas miała problemy z kreowaniem sobie dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. W 77. minucie musiał wykazać się Krul, który dobrze interweniował po strzale Marcosa Alonso. Osiem minut później piłkę w polu karnym przejął Giroud, ale w dobrej sytuacji spudłował. Rywale gospodarzom nie potrafili poważniej zagrozić.

Londyńczycy wygrali 1:0, ale po ostatniej wysokiej porażce fani londyńczyków na pewno oczekiwali od swoich ulubieńców dużo więcej. Dzięki trzem punktom Chelsea umocniła się na najniższym miejscu podium. W następnej kolejce wybrańców Lamparda czeka dużo trudniejszy test, potyczka z nowym mistrzem Liverpoolem.

Chelsea FC - Norwich City 1:0 (1:0)
1:0 - Giroud 45+3'

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta, Ruediger, Zouma, Alonso (80' James), Loftus-Cheek (67' Barkley), Jorginho, Kovacić, Willian, Giroud (86' Abraham), Pulisic (81' Hudson-Odoi).

Norwich City: Krul - Aarons, Godfrey, Klose, Lewis, Tettey (79' Stiepermann), Hernandez (79' Pukki), McLean, Rupp (89' Martin), Cantwell (71' Buendia), Drmić (79' Idah).

Żółte kartki: Zouma, Kovacić (Chelsea) oraz Cantwell, Buendia (Norwich).

Sędzia: Jonathan Moss.