The Championship: porażka Millwall FC z Queens Park Rangers, zespół Bartosza Białkowskiego nie powalczy o Premier League

Zespół Millwall FC, którego zawodnikiem jest polski bramkarz Bartosz Białkowski, w meczu 45. kolejki The Championship przegrał z Queens Park Rangers (3:4) i przez to pozbawił się szans na awans do baraży o Premier League.

Tomasz Rosiński
Bartosz Białkowski Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Przed sobotnią konfrontacją ekipa Millwall wciąż miała nadzieję na awans do baraży o Premier League, ale musiała pokonać QPR.

Od początku rywalizacji lepiej radzili sobie gospodarze, którzy co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych. Sporo pracy miał Białkowski, który po raz pierwszy podczas tej potyczki skapitulował w 43. minucie po uderzeniu Conora Mastersona.

Lwy doprowadziły do remisu niedługo po zmianie stron za sprawą Matta Smitha. Jednakże odpowiedź ze strony miejscowego zespołu nadeszła dość szybko, bo najpierw do siatki trafił Ryan Manning, zaś na 3:1 dla Queens Park Rangers podwyższył Eberechi Eze.

Co prawda w 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Shaun Hutchinson, lecz pięć minut później Bartosza Białkowskiego pokonał Todd Kane i drużyna QPR znów miała dwa gole przewagi.

Rozmiary porażki Millwall zmniejszył w siódmej minucie doliczonego czasu gry Jayson Molumby.